Eurolaulu Raadio

VAATA OTSE! «Kodutunne» aitab vägivaldsest suhtest pagenud noort ema

Täna kell 20.00 tõdeb Kanal 2 heategevuslik saade «Kodutunne» taas kord, millistes tingimustes tänapäeval veel paljud Eesti lapsed ja pered peavad elama. «Kodutunne» on alati olnud läbilõige ühiskonna valupunktidest. Nii ka täna, kui saates minnakse appi naisele, kes on oma elus pidanud silmitsi seisma väga raskete valikutega. Kas jätkata vägivaldset, kuid majanduslikult kindlustatud suhet, või valida vabadus ja langeda vaesuspiiri?

Kirblas elab 26-aastane Marje, kes kasvatab üksi kahte poega – 8-aastast Gregorit ja 7-aastast Genrit. Vägivalla eest pagenuna ostis ta neljasaja euro eest suvila tüüpi maja, mida kahjuks majaks pidada isegi ei saa. 

"Kodutunne" 232. episood. Marje koos poegade Gregori ja Genriga

FOTO: Kanal 2

«Kasuisa kogu aeg lõi mind ja ema. Ma kartsin ja vahel nutsin,» meenutab vanem poeg tumedaid aegu.

Nüüd peab pere hakkama saama paarisajaeurose sissetulekuga, millest on võimatu nii palju kõrvale panna, et amortiseerunud majakeses remont teha. Katus laseb läbi, majas puudub igasugune soojustus ning poistel puuduvad normaalsed elamis- ja õppimistingimused.

Vaatamata maja kohutavale olukorrale, leiab Marje, et see on tema esimene tõeline kodu. Kodu, mida tal ei ole olnud lapsepõlves ega ka pärast kodunt lahkumist.

«Kodutunde» meeskond otsustab vaprat peret aidata. Plaani võetakse lastetuba ja katus.

Silmiavav «Kodutunne» on Kanal 2-s täna kell 20.00, kohe pärast «Reporterit».