Galerii: Peaosas Malmsten ja Avandi! Esilinastus Andres Puustusmaa tragikomöödia «Kohtunik» (1)

Spekter
Copy

Kolmapäeval, 4. septembril algusega kell 18.30 esilinastus Andres Puustusmaa tragikomöödia «Kohtunik».

Puustusmaa («Punane elavhõbe», «18-14», «Rohelised kassid») kirjutatud ja lavastatud film jutustab loo kohtunikust (Mait Malmsten), kes esindab kohtusaalis seadust ja reegleid, kuid tema enda eraelus puudub igasugune kord. Kui ta oma järjekordsel kohtuistungil määrab pikaajalise vanglakaristuse naisele, hakkab süüdimõistetud naise vend (Märt Avandi) teda jälitama. Meeste vahel tekkinud konflikti tõttu saab aga õigusemõistjast endast kurjategija. Kohtumõistmise hirmus põgenedes satub peategelane kokku eriskummaliste inimeste ja koomiliste situatsioonidega.

Filmi kõrvalosades teevad kaasa Jaan Rekkor, Lee Trei, Kaie Mihkelson ja Sakari Kuosmanen. Filmi operaator on Andrey Kulpin, monteerija Andreas Lenk, helirežisöör Indrek Soe ning režissööri assistent Anti Reinthal. Filmi muusika on loonud Priit Pajusaar. «Kohtuniku» produtsent on Katerina Monastyrskaya.

«Kohtuniku» maailmaesilinastus oli A-kategooriasse kuuluval Shanghai filmifestivalil, mis on üks olulisemaid filmifestivale maailmas. Järgmisena jõuab «Kohtunik» Venemaal toimuvale festivalile «Aken Euroopasse».

Apollo Kinodes alates 6. septembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles