Nike

Edgar Savisaar: ma tahaks jälle käima hakata

Edgar Savisaar.

FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Tänases «Ringvaates» oli intervjuu üle pika aja taas avalikkusele end näidanud Edgar Savisaarega, kes sõnas, et soovib vaatamata jala kaotusele kunagi uuesti käima hakata. 

Grete Lõbu käis augusti lõpus endisel peaministril Edgar Savisaarel Hundisilma talus külas ja uuris tema eluolu kohta. Savisaar rääkis, et ta ei veeda ühtegi päeva üksi, kuna keegi käib kogu aeg tal külas ja aitab toimetada.

Tervisest rääkides sõnas endine poliitik, et see teeb talle suurt muret ja olles kaotanud jala ning põdenud mitmeid raskeid haigusi, ei saa ta end kuidagi hästi tunda. Savisaar tegeleb agaralt füsioteraapiaga ning unistab tulevikus taas käima hakata. 

«See on suur eesmärk,» rääkis ta.

Grete Lõbu uuris siis, mis on veel mõned need asjad, mida 69-aastane Savisaar tahaks lähiaastate jooksul ära teha. 

«Kunagi ma olen öelnud, et ma tahaksin Kilimanjarole minna. Võib-olla oli see liialdus ja ma ei tea, kas ma sellega praegu enam hakkama saaks. Noh, ma tahaks veel Volga peal sõita. See on vist natuke lihtsam, kuigi mulle praegu tundub, et kui ma Volgale läheksin, siis ma peaksin arsti kaasa võtma. Mul on häid sõpru arstide hulgas, äkki mõni tuleks ka.»

Küsimuse peale, kas Savisaar tahab veel tulevikus poliitikas osaleda, vastas endine Keskerakonna esimees, et ta juba on poliitikas, aga ta ise ei taju seda. 

«Ma ei pea ennast poliitikuks. Ärge mind sinna vägisi toppige,» selgitas ta.

Savisaar leiab, et enamikku poliitikuid huvitab vaid see, et neid õhtul telekast näidatakse ja keegi neile liiga ei teeks. Tema ise end samasugusena ei näe, sest ei püüdnud kunagi karjääri teha.  

Intervjuud illustreeris humoorikal kombel ka see, kuidas Savisaare koer hakkas kassi taga ajama. Kass pidi hirmuga puu otsa pagema. 

Savisaar andis ülevaate ka praegusest poliitilisest olukorrast, öeldes, et Reformierakonnale tuleb karma kaarega tagasi; EKREst ei arva ta midagi, kuid ei usu, Keskerakonna halvad reitingud on seotud nendega koalitsioonist olemisest.

Perest, täpsemalt oma lastest rääkides, ütles Savisaar, et mõtleb oma lastele kogu aeg ja loodab, et nemad mõtlevad ka temale. Aga aega, kui ta lapsed olid noored ja Savisaar tegevpoliitikas oli, ta kahetseb küll.

«Võib-olla ma oleksin pidanud laste peale mõtlema püsivalt ja pidevalt,» lausus ta. 

Kella Savisaar tagasi ei keeraks, sest leiab, et tema elul pole häda midagi.

Terve intervjuu vältel püüdis endine poliitik seda teravamate teemade ajal lõpetada. Kuigi Lõbul oli veel küsimusi, siis see viimaks ka õnnestus ning võttegrupp saadeti ära.