Nike

Katrin Lust uurib intrigeerivas dokumentaalsaates, miks vaevleb püstirikas Eesti vaesuses

Katrin Lust.

FOTO: Konstantin Sednev

Täna kell 20.00 on Kanal 2 ekraanil Katrin Lusti dokumentaalsaade «Päriselu lood: Püstirikas Eesti». Intrigeeriv doksaade otsib vastuseid küsimustele, miks ei uuri ega kaevanda Eesti oma maavarasid, ja miks on jäetud terve põlvkond eestlasi rikkusest ilma.

Kevadel televaatajate poolt soojalt vastu võetud Kanal 2 dokumentaalsaadete sari «Päriselu lood» toob sel sügisel ekraanile mitu intrigeerivat uut teemat. Tänases Katrin Lusti autoriaates «Püstirikas Eesti» lahatakse eesti maavarade kaevandamise ebapopulaarset küsimust. 

Päriselu lood Püstirikas Eesti_saatejuht Katrin Lust

FOTO: Konstantin Sednev

«Minu jaoks on täiesti uskumatu, et valitsus valitsuse järel ei ole teinud otsust meie maavarasid uurida. Tegelikult oleme me väga rikas riik,» kommenteerib Katrin Lust, mis saatest välja koorub.

«Üldiselt emotsioonid löövad üles ja raha tuleb mängu palju. Igale eesti inimesele kuulub umbes miljon eurot meie maapõuest,» lisab Lust. 

Päriselu lood Püstirikas Eesti_saatejuht Katrin Lust

FOTO: Konstantin Sednev

Saade uurib, miks ei ole Eesti viimase 30 aasta jooksul oma maavarasid uurinud, ja miks meil ei ole tehtud mitte ühtegi geoloogilist puurauku - samal ajal kui rootslased, soomlased ja norrakad võtavad oma maavaradest maksimumi. 

Intrigeeriv dokumentaalsaade «Katrin Lusti eri - Päriselu lood: Püstirikas Eesti» on Kanal 2s täna kell 20.00, kohe pärast «Reporterit».