L, 1.10.2022

Eestlasest juutuuberi kogemus kaitseväes: tahaks surra

Elu24
Eestlasest juutuuberi kogemus kaitseväes: tahaks surra
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 40

Juutuuber Rauno Raiesmaa teenib aega kaitseväes, kus tal on väga ebameeldiv olla. Kuigi algul pidi ta sealt tegema kaitseväge promovaid postitusi, siis tegelikkuses läks kõik nihu.

19-aastane juutuuber ja graafiline disainer Rauno Raiesmaa, kellel on Instagramis üle 20 000 jälgija, läks suve hakul kaitseväkke. Suure jälgijaskonna tõttu paluti tal teha ajateenistust promovaid videoid. Raiesmaa oli sellega päri, kuid viimasel ajal on asjaolud tema jaoks hakanud halvenema.

Suunamudijast ajateenija viimased Instagram Story postitused on kõike muud kui positiivse tooniga. Näiteks jagas ta juhtumit, kus ülemad temaga ilma asjata nokkisid ja kuidas tal sügav depressioon tekkis.

Kui pärast linnaluba naasis Raiesmaa tagasi pataljoni, läks tal korrapidajaga tegelemise peale nii kaua aega, et ta jäi selle tõttu hiljaks. Ja ta pidi kirjutama seletuskirja. Raiesmaa aga vannub, et ei jäänud hiljaks, vaid jõudis õigel ajal sinna kohale. 

Järgmistes postitustes rõhutab Raiesmaa, et tal pole lumehelbeke, aga suhtumine, mille osaks ta kaitseväes saab, tekitab ärevust ja ta vajab varsti psühholoogi. 

Kui üks tema jälgijatest kommenteeris, et Raiesmaa on siiamaani kaitseväge positiivselt kujutanud, siis vastas noormees, et tal on lubatud vaid positiivset sisu näidata. Ta sõnas, et kui ta positaks 100 protsenti ausalt kõik seal toimuva üles, siis kannataks kaitsevägi tõsise mainekahju all. «Kuid miks nad siis teevad neid asju, mida nad kardavad näidata, ma ei saa aru?» küsib ta.

Seejärel kirjutas Raiesmaa, et lõpetab sõdurivideote tegemise, kuna saab teha neid vaid siis, kui on vaimselt heas olukorras. «Aga siin sees olles ma taandarenen ja tekivad depressiivsed mõtted. Nii et igasugune tuju teha kaitseväele reklaami on null.»

«Tehke süsteem inimlikuks, siis inimesed tahaks reaalselt ehk Eestit kaitsta ka,» lisas Raiesmaa.

Juutuuber spekuleerib ka selle üle, kui palju kahju ta endale sellega toob, kui kajastab kaitseväes toimuvat ausalt ja reaalselt. 

Tema viimane Instagram Story postitus on eriti lühike ja sünge: «Tahaks surra.»

Märksõnad
Tagasi üles