Kennedy tapnud meest pussitati vanglas

Sirhan Sirhan 2016. aastal tingimisi vabastamist taotlemas.

FOTO: AP/Scanpix

USA meedia teatel pussitati reedel Sirhan Sirhanit, kes istub vangis presidendikandidaat Robert F. Kennedy mõrva eest.

Rohkem kui 50 aastat vangis istunud palestiinlane Sirhan Sirhan viidi haiglasse pärast seda, kui teda reede pärastlõunal pussitati, vahendab The Guardian.

«Vanglatöötajad reageerisid kiiresti ja leidsid noahaavadega vangi. Ta viidi vanglast välja haiglasse ning on praegu stabiilses seisus,» öeldi teates.

Siseallikas kinnitas, et tegemist on Sirhaniga, kes on praeguseks 75-aastane. Pussitamises kahtlustatav vang on tuvastatud, eraldatud ülejäänud vangidest ja ootab uurimist.

Sirhan tulistas toonast New Yorgi senaatorit Kennedyt 6. juunil 1968. aastal Los Angeleses hotellis. Kennedyt tabas kolm kuuli ja viis inimest sai veel haavata. Toona 24-aastane Sirhan tappis Kennedy, kuna ta toetas kuuepäevases sõjas Iisraeli, mitte Araabia riike.

Senaator Robert F. Kennedy viiakse pärast tulistamist minema, 1968.

FOTO: Topham Picturepoint/ScanPix

Kennedy oli USA demokraatliku partei parim kandidaat presidendivalimistel, kuna ta meeldis nii vaestele, mustanahalistele, hispaanlastele, katoliiklastele kui noortele valijatele.

Vasakult: Robert F. Kennedy, senaator Edward M. Kennedy ja president John F. Kennedy. Valge maja, 1962.

FOTO: AP/Scanpix

Sirhanile määrati surmanuhtlus, kuid see muudeti hiljem eluaegseks vanglakaristuseks, kui California keelas surmanuhtluse ära. Kuigi paljud «tuntud» vangid on vanglas turvalisema järelevalve all, tahtis Sirhan, et ta saaks tavavangide sekka.

Sirhan Sirhan viiakse mõrvahotellist minema, 1968.

FOTO: Topham Picturepoint/ScanPix

Ta on 15 korda taotlenud tingimisi vabastamist, kuid ta soovidele pole vastatud.

Robert F. Kennedy vend oli president John F. Kennedy, kes samuti mõrvati.

Tagasi üles