T, 3.10.2023

Tunnikontroll: Värskendame mälu! Faktid, mida tasub teada enne klouniõuduka «See: Teine peatükk» vaatamist

Spekter
Facebook
Comments
Bill Skarsgård filmis «See: Teine peatükk»
Bill Skarsgård filmis «See: Teine peatükk» Foto: IMDB

Sel nädalal jõuab viimaks kinodesse üks selle aasta oodatumaid filme ning seda sugugi mitte üksnes horrorgurmaanide meelest: Stephen Kingi ühe kuulsaima õudusromaani «See» kaheosalise ekraniseeringu teine osa «See: Teine peatükk» (It Chapter Two).

Nii nagu filmi esimenegi osa, mis saavutas 2017. aastal tohutu publikumenu üle maailma ning lennutas Hollywoodi orbiidile tapjakloun Pennywise'i imetabaselt kehastava Rootsi näitleja Bill Skarsgårdi, saab tõenäoliselt ühes väikelinnas aset leidvate hirmsate sündmuste jätk olema üks asi, millest räägitakse veel palju ja pikalt. Niisiis tasub värskendada oma teadmisi sellest kirjandusklassikaks kujunenud kurjuseloost (ja ka filmist ning näitlejatest).

Luuserite Klubi filmis «See» (2017)
Luuserite Klubi filmis «See» (2017) Foto: IMDB

Mis nime kannab filmis «See» väljamõeldud linn Maine'is, kus Luuserite klubi üles kasvas ja hiljem järjefilmis taas kokku saab?

Derry

Tantsiv kloun Pennywise «See» (2017)
Tantsiv kloun Pennywise «See» (2017) Foto: IMDB

«See: teine peatükk» on Stephen Kingi romaanil põhinev järjefilm. Kui pika aja järel käib romaanis ja esimeses filmis Pennywise Derry linna terroriseerimas?

27 aasta järel

Andy ja Barbara Muschietti «See: Teine peatükk» (2019) esilinastusel
Andy ja Barbara Muschietti «See: Teine peatükk» (2019) esilinastusel Foto: Faye Sadou/ADM/Capital Pictures/Scanpix

Andy Muschietti lavastas filmid «See» ja «See: teine peatükk». Ta õde oli mõlema filmi produtsent ja nad tegid koostööd ka õudusfilmi «Mamma» juures. Mis tema õe nimi on?

Barbara Muschietti

Gary ja Sara Dauberman «See: Teine peatükk» (2019) esilinastusel
Gary ja Sara Dauberman «See: Teine peatükk» (2019) esilinastusel Foto: Jeffrey Mayer/Broadimage/Scanpix

Filmide «See» ja «See: teine peatükk» stsenaariumid kirjutas «Kurja kutsumise» universumi stsenarist, kelle esimene lavastajatöö oli hiljuti «Annabelle tuleb koju». Kes see on?

Gary Dauberman

Bill Skarsgård
Bill Skarsgård Foto: Ian West / PA Wire/PA Images

Pennywise'i kehastab filmis «See: teine peatükk» taas Bill Skarsgård, kes sündis samal aastal, kui minisari «See» eetrisse läks. Mis aastaga on tegu?

1990

Jessica Chastain «See: Teine peatükk» (2019) esilinastusel
Jessica Chastain «See: Teine peatükk» (2019) esilinastusel Foto: NINA PROMMER / EPA / Scanpix

Jessica Chastain kehastab filmis «See: teine peatükk» Beverly Marshi. Millises lavastaja Andy Muschietti ja produtsent Barbara Muschietti 2013. aasta filmis mängis ta Annabeli-nimelist tegelast?

«Mamma»

Bill Hader «See: Teine peatükk» (2019) esilinastusel
Bill Hader «See: Teine peatükk» (2019) esilinastusel Foto: MARIO ANZUONI / REUTERS / Scanpix

Kes mängib filmis «See: teine peatükk» stand-up koomikut Ritchie Tozieri ja on hiljuti HBO sarjaga «Barry» palju autasusid võitnud?

Bill Hader

«See: Teine peatükk» näitlejad (vasakult): James McAvoy, Bill Hader, Jay Ryan, James Ransone, Andy Bean, Isaiah Mustafa ja Jessica Chastain 
«See: Teine peatükk» näitlejad (vasakult): James McAvoy, Bill Hader, Jay Ryan, James Ransone, Andy Bean, Isaiah Mustafa ja Jessica Chastain Foto: Chris Pizzello / AP

Kes mängib filmis «See: teine peatükk» edukat õuduskirjanikku ja stsenaristi Bill Denbrough'd ning on tuntud «X-meeste» filmides Charles Xavieri kehastamise eest?

James McAvoy

Kes kehastab filmis «See: teine peatükk» Mike Hanlonit ja mängis 2011. aastal komöödias «Vastikud ülemused»?

Isaiah Mustafa

Kes mängib Stanley Urist ja osales koos Bill Skarsgårdiga 2016. aastal filmis «Lahkulööja sari: Murdmatu»?

Andy Bean

«See: Teine peatükk»
«See: Teine peatükk» Foto: IMDB

Ben Hanscomi mängib Aucklandis Uus-Meremaal sündinud näitleja, kes jõudis vaatajate ja kriitikute silme ette saatega «The Packer», kus ta kehastas kaheksat tegelaskuju. Kes on see näitleja?

Jay Ryan

Kes kehastab filmis «See: teine peatükk» Eddie Kaspbrakit ja on mänginud mitmes õudusilmis, kaasa  arvatud «Pahaendeline» ja «Pahaendeline 2»?

James Ransone

Millisest lapsepõlve süütuse sümbolist on saanud filmides «See» ja «See: teine peatükk» kujumuutva Pennywise'i kurjakuulutav tunnusmärk?

Punasest õhupallist

Jessica Chastaini kehastatud Beverly Marsh külastab filmis «See: teine peatükk» lapsepõlvekodu ja joob seal elava vanema naisterahvaga teed (vaata stseeni ülalolevast videost). Mis on selle naise nimi?

Proua Kersh

Luuserite Klubi filmis «See: Teine peatükk» (2019)
Luuserite Klubi filmis «See: Teine peatükk» (2019) Foto: IMDB

Luuserite Klubi seitse liiget on filmis «See: teine peatükk» täiskasvanuks saanud. Mis on nende nimed?

Bill, Beverly, Richie, Mike, Ben, Eddie ja Stanley

Chosen Jacobs (Mike Henlon) filmis «See» (2017)
Chosen Jacobs (Mike Henlon) filmis «See» (2017) Foto: IMDB

Vaid üks Luuserite klubi liikmetest pole Derryst minema kolinud. Milline tegelane jäi sinna elama ka pärast filmi «See» sündmusi ning kus ta kodu asub?

Mike Hanlon elab linnaraamatukogu kohal.

Bill Skarsgård filmis «See: Teine peatükk». Kas märkad tema veidrat talenti?
Bill Skarsgård filmis «See: Teine peatükk». Kas märkad tema veidrat talenti? Foto: IMDB

Bill Skarsgård suudab käsu peale teha midagi, mis annab ta tegelasele Pennywise'ile erilise välimuse ilma digitaalset abi vajamata. Millega on tegu?

Skarsgård suudab silmi eraldi küljele pöörata.

Vaata ka videokokkuvõtet kogu loost, mis aitab Derry õudustele kurssiviiduna vastu astuda:

«See: teine peatükk» tegevus jätkub hetkest, mil Luuserite Klubi liikmed, eesotsas Beverly Marshiga saavad 27 aastat hiljem uuesti Derrys kokku. Andy Muschietti lavastatud lugu põhineb Stephen Kingi samanimelisel romaanil. Järjes seiklevad loo tegelaste täiskasvanud versioonidena Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader, James Ransone, Jay Ryan ning Isaiah Mustafa. Tõenäoliselt maailma kõige õudsema klouni rollis astub taas üles superandekas rootslane Bill Skarsgård, Stellan Skarsgårdi 28-aastane poeg.

Apollo Kinodes alates 6. septembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles