Türgi mesiniku Ibrahim Sedefi sõnul sattusid talle kuuluvad mesitarud karude rünnaku alla ja ta avastas siis, et karud tegid ta tarude juurde sagedasi reide selle tõttu, et otsisid kvaliteetset mett.
Pildid ja video: Türgi mesinik avastas, et karud eelistavad...
Türgi Musta mere rannikul Trabzonis mesilasi pidava Sedefi sõnul üritas ta mesitarusid kaitsta mitmel viisil, ehitades nende ümber puidust ja traadist kaitsed, kuid mesikäppi need eemal ei hoidnud, kirjutab theguardian.com.
Mesinik jäi karude tõttu ilma meest, mille väärtus oli umbes 50 000 Türgi liiri (9000 eurot).Ta kasutas karude eemale juhtimiseks toitu, näiteks pani õunu ja liha, kuid karud jätsid need söömata ja ründasid ikkagi mesitarusid.
Lõpuks pani mesinik tarude juurde kaamerad, et karude tegevus ja käitumine jäädvustada.
Kaamera vaatevälja lauale pani ta ka neli kaussi, millest kolmes oli erinevat tüüpi ja erineva kvaliteediga mesi ning neljandas oli kirsimoos.
Türklane tahtis teada, millist mett karud eelistavad. Ilmnes, et karude lemmik oli anzeri mesi, mis on kõige kvaliteetsem, olles samas maailma kõige kallim mesi.
Seda mett saab vaid Türgis Rize piirkonnas Anzeri platool kasvava 90 lillesordi nektarist.
Türgi rahvauskumuse kohaselt ravib see mesi mitmesuguseid haigusi. Selle mee kilogramm maksab 300 dollarit (270 eurot).
Hoolimata meekaotusest suhtub Sedef näljaste karude visiiti filosoofilise rahuga.
«See, mida ma lindistusel nägin, muutis minu meelt karude suhtes. Neil karudel on hea maitse, sest nad eelistavad kõige kallimat ja kvaliteetsemat mett,» sõnas mees.
Türgis elavad karud peamiselt Musta mere äärsetel ja Ida-Anatoolia aladel, olles seal suurimad karnivoorid.