Inglise kõrgliiga rekordiomanik Jamie Vardy saab kuuendat korda isaks

Jamie Vardy.

FOTO: Matthew Usher / imago/Focus Images

Kolm aastat tagasi Leicester Cityga Inglise kõrgliiga võitnud ründaja Jamie Vardy saab uue aasta alguses kuuendat korda isaks, kirjutab The Sun.

Jamie (32) kohtas Rebekah Nicholsoni (37) 2014. aastal, kui naine töötas ööklubi promootorina. Nad abiellusid 25. mail 2016 Peckfortoni kindluses Cheshire's. Endine Inglismaa koondise poolkaitsja David Nugent oli Vardyle isameheks.

Vardyl on kolm bioloogilist last, kaks koos praeguse abikaasaga (4-aastane Sofia ja 2-aastane Finley), ja üks eelmisest suhtest. Lisaks sellele on ta kasuisa kahele Rebekah lapsele tema eelmisest suhtest, 13-aastasele Meganile ja 9-aastasele Taylorile. 

Rebekah Vardy.

FOTO: Joe Giddens / PA Wire/Press Association Images

Jamie Vardy jalgpallurikarjäär on olnud niivõrd imepärane, et Briti filmitegija Adrian Butchart toob selle teekonna varsti suurele ekraanile.

Nooruspõlves töötas Vardy poole kohaga vabrikus, valmistades meditsiinilisi lahaseid. 2007. aastal sattus ta kohaliku ööklubi ees kaklusesse ja ta mõisteti kallaletungis süüdi. Kohtunik käskis tal kuus kuud kanda elektroonilist jälgimisseadet, mis piiras tema liikumist, ja takistas tal korralikult Stocksbridge'i eest mängimast.

Vardy veetis aasta Sheffield Wednesday ridades, enne kui ta leping 2003. aastal lõpetati. 16-aastaselt liitus ta 8. divisjoni klubi Stocksbridge Park Steelsiga, kus ta pärast kolme aastat teenis koha põhivõistkonnas.

2010. aasta juunis liitus Vardy FC Halifax Town meeskonnaga, kus lõi debüüthooajal 25 väravat ja valiti klubi aasta mängijaks. 

2011. aasta augustis liikus Vardy Fleetwood Towniga, kus lõi esimese kolme mänguga neli väravat. Ta lõpetas hooaja 31 tabamusega, valiti ka seal klubi hooaja parimaks mängijaks ja aitas meeskonnal oma divisjon võita.

Enne hooaega 2012-13 liitus Jamie Vardy praeguse kodumeeskonna Leicester Cityga. Üleminek maksis 1 miljon naela ja oli siis suurim mitte-liiga müügirekord. Juba aasta hiljem aitasid Vardy väravad Leicester Cityl võita Inglismaa tugevuselt teise liiga, millega teeniti pääs kõrgliigasse. 

2015-16 hooajal lõi Jamie Vardy värava 11 järjestikuses mängus, murdes sellega Ruud van Nistelrooy varasema rekordi. Samal aastal võitis Leicester ka üllatuslikult Inglise kõrgliiga. Vardy valiti liiga aasta mängijaks nii ekspertide kui ajakirjanike seas.

Jamie Vardy on Inglismaa esindusmeeskonda kuulunud alates 2015. aastast, teinud kaasa 26 mängus ja löönud seitse väravat.