Juba ligi üks kuu on Brasiilias Aamzonase vihmametsas olnud põlengud, kahjustades seda maailma ühte tähtsamat ökosüsteemi, mis toodab 20 protsenti meie planeedi amtosfääris olevast hapnikust.
Pildid ja video: Brasiilia tuletõrjujad ja sõdurid asusid Amazonase vihmametsa põlenguid kustutama
Brasiilia võimude teatel alustas üle 43 000 tuletõrjuja ja sõduri 25. augustil vihmametsa põlengukohtades kustutustöödega, teatab afp.com.
Kustutustöödesse on kaasatud ka suured Hercules C-130 kustutuslennukid.
Kustutajatel jätkub tööd pikaks ajaks, sest nädalavahetusel tekkisid mitmel pool uued tulekolded.
Brasiilia keskkonnakaitsjate andmetel on sel aastal selle riigi erinevates osades süttinud või süüdatud umbes 80 000 põlengut, neist üle poole on Amazonase vihmametsas.
Teised riigid ja rahvusvahelised looduskaitseorganisatsioonid on kritiseerinud Brasiilia võimude ükskõikset suhtumist vihmametsa kaitsmisse.
Karmilt on saanud kritiseerida ka Brasiilia president Jair Bolsonaro, kelle arvates on farmeritel õigus lisamaa saamiseks vihmametsa hävitada, kaasa arvatud põletada.
Amazonase vihmametsa põleng on teemaks ka kuni tänaseni Prantsumaal Biarritzis toimuval G7 riikide tippkohtumisel. Tööstusriikide juhid arutavad konkreetseid meetmeid, kuidas sundida Brasiiliat vihmametsa kaitsma.
G7 on ühendus, mille moodustavad seitsme juhtiva tööstusriigi rahandusministrid ja neile alluvad töörühmad. G7 korraldab regulaarseid kohtumisi, kus arutatakse majanduspoliitilisi küsimusi.
G7 riigid on USA, Kanada, Prantsusmaa, Suurbritannia, Saksamaa, Itaalia ja Jaapan.