E, 20.03.2023

Galerii: kultuurne seltskond avas rahvusooper Estonia uue hooaja

Elu24
Galerii: kultuurne seltskond avas rahvusooper Estonia uue hooaja
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1

Laupäeva õhtul toimus Tallinnas rahvusooperis Estonia seitsmes Vana Tallinn Gala, millega avati rahvusooperi 114. hooaeg. Vaata galeriist, kes prestiižsel üritusel kohal käisid!

Eile õhtul Rahvusooperis Estonia toimunud seitsmes Vana Tallinn Gala oli pühendatud 100. sünnipäeva tähistavale Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiale. Ooperirepertuaari paremikku esitasid noored solistid ja nende õpetajad koos rahvusooperi orkestri ja kooriga.

«Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia on Eesti kultuuri nurgakivi, sest pikkade traditsioonidega koolis toimub õpetamine meistrilt meistrile põhimõttel. Ainult nõnda saavadki sealt sirguda meie tulevased teatri- ja muusikalegendid,» rääkis Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe.

Publik võttis soojalt vastu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia säravad esinejad. Muusikamaailma suurkujude Beethoveni, Mozarti, Tšaikovski, Verdi, Wagneri, Rimski-Korsakovi ja teiste loomingut esitasid metsosopran Helen Lepalaan, tenor Juhan Tralla, bariton Taavi Tampuu, metsosopran Karis Trass, oboemängija Ingely Laiv ja viiuldaja Maria Goršenina.

Muusikasõpradele pakkusid vaatemängulise esinemise Estonia nimekad ooperisolistid sopran Heli Veskus, tenor Reigo Tamm ja bass Raiko Raalik. Soliste saatis Rahvusooper Estonia orkester dirigent Arvo Volmeri juhatamisel.

«Muusika- ja Teatriakadeemia avaaktus toimus sada aastat tagasi siinsamas Rahvusooperis Estonia ning sellega loodi akadeemia ja rahvusooperi vahel tugev ja katkematu koostöösuhe. Selle tähistamiseks teeb Estonia Vana Tallinn Galaga sügava kummarduse auväärt kooli endistele ja praegustele õpetajatele ja üliõpilastele,» selgitas teatrijuht Aivar Mäe.

Märksõnad
Tagasi üles