P, 3.12.2023

Video: imikuna prügikasti visatud mees tänas nüüd ta elu päästnud FBI agenti

Inna-Katrin Hein
Facebook
Comments
Foto: Pexels / CC0 Licence / Scanpix

Ameerika Ühendriikide Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) agent Troy Sowers jäi paar nädalat tagasi pensionile, kuid enne seda sai ta üllatuse osaliseks.

Kolleegid korraldasid 22 aastat FBIs töötanud Sowersile lahkumispeo, kuhu kutsuid ka mehe, kes oli imik, kui Sowers ta elu päästis, teatab abcnews.go.com.

Stewart Rembert oli 1997. aastal vastsündinu, kui ta arstiks maskeerunud naise poolt Washingtoni osariigi Tacoma haiglast rööviti. Sowers oli siis algaja agent, kuid tal õnnestus teha kindlaks, kes see naine oli ja kuhu ta lapse viis.

Sowers leidis poisi 19 tundi pärast tema kadumist ühe ostukeskuse juures olnud pügikastist. Laps oli mässitud linasse ja pandud pappkarpi.

Agent päästis lapse elu, poiss anti ta vanematele  ja lapseröövija arreteeriti. Kohus määras sellele naisele 10 aasta pikkuse vanglakaristuse.  

Sowers oli üllatunud, kui nägi, et kolleegid korraldasid talle vägeva peo, millest ei puudunud ka üllatus, kelleks oli imikuna päästetud Stewart Rembert.

«Ilma agent Sowersita ei oleks ma täna siin,» sõnas praegu 22-aastane mees, kes ta elu päästnud agenti tänas ja kallistas.

Sowers meenutas, kuidas ta noore algaja agendina sai ülesandeks haiglast röövitud imik leida ja tal oli hea meel, et see õnnestus.

Pensionile läinud mees sõnas, et taaskohtumine kunagise päästetuga on suurepärane lõpp ta pikale ja edukale karjäärile.

Sowers oli enne pensionile jäämist aastaid Tennessees Knoxwille’is asuva FBI osakonna juht. Tema sõnul mõtles ta sageli, et mis sai poisist, kelle elu ta kaua aega tagasi päästis.

Rembert on mereväelane ja ta lendas Washingtonis osariigist Tennesseesse, et oma päästajaga taaskohtuda.

Remberti sõnul rääkisid vanemad talle esmakordselt ta röövimisest, kui ta oli viieaastane.  Kui ta jõudis teismeikka, tahtis ta sellest rohkem teada saada, kuid vanemad olid üsna napisõnalised, sest neile oli see ikka valus teema.

«Temaga taaskohtumine oli mu elu üks suurepärasemaid hetki. Mul on hea meel, et tal on hästi läinud,» sõnas agent.

FBI logo
FBI logo Foto: Mandel Ngan / AFP/Scanpix

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles