L, 21.05.2022

FBI: prints Charlesi mentor oli «perversne poistearmastaja»

Elu24
FBI: prints Charlesi mentor oli «perversne poistearmastaja»
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Walesi prints Charles
Walesi prints Charles Foto: Chris Jackson / AP/Scanpix

Föderaalse uurimisbüroo avaldatud dokumentidest selgus, et prints Charlesi mentor lord Louis Mountbatten oli «perversne poistearmastaja».

Mitmete medalitega pärjatud sõjakangelases lord Mountbattenis nähti noorele prints Charlesile mentorit. Usutakse, et Mountbatten tutvustas Charlesi isa Philipit Elizabethile.  Mountbatten oli noore Charlesi juhendaja ja Walesi prints nimetas lordi vanaisaks, keda tal kunagi pole olnud, kirjutas The Sun.

Lord oli India viimane asevalitseja ja vastutas Briti vägede riigist väljaviimise eest. Hiljem sai temast Suurbritannia kaitseminister ja seda aastani 1965.

Sõjamees oli tuntud ka oma seksiseikluste poolest, millele aitasid kaasa tema enda kommentaarid oma naise kohta: «Edwina ja mina veedamine hästi palju aega pugedes teiste inimeste voodisse.»

Avalikkusele on rohkem teada Edwina abieluvälised seiklused, kuid äsja avaldatud 75-aastases toimikust tuleb välja FBI 1940. aastatel tehtud intervjuu kuninglikule paarile lähedalseisva aristokraatliku allikaga, kes kirjeldas Mountbattenit ja tema abikaasat, kui «madala moraalitunnetusega» inimesteks.

Briti ajaloolane Andrew Lownie kasutas informatsioonivabaduse akti, et dokumendid päevavalgele tuua, ja kasutab neid nüüd paari autobiograafia koostamisel.

Üks teine FBi allikas sõnas, et Mountbatteni eraelu muutis ta ebasobivaks igasuguse sõjalise üksuse juhtimisel.

Lownie raamatus saab sõna ka Mountbatteni autojuht aastast 1948 Ron Perks, kes sõnas, et lordi üheks meelispaigaks oli Maroko pealinna Rabati lähedal asuv «Punane maja», mis oli tuntud kui geibordell. Perks aga maja tausta tol ajal ei teadnud.

Homoseksuaalsus oli Inglismaal kuni 1967. aastani keelatud ja kõik memod Mountbatteni kohta on hävitatud.

Lisaks väidetakse, et lord Louis Mountbattenile meeldisid noored poisid.

Lord Louis Mountbatten , circa 1930.
Lord Louis Mountbatten , circa 1930. Foto: Rights Managed / Charlotte Zeepvat/ILN/Mary Evans

Paruness Decies Elizabeth de la Poer Beresford väitis, et Louis Mountbatten oli «tuntud homoseksuaalist perversne poistearmastaja». Leedi Deciesi arvates ei sobinud Mountbatten selle tõttu ühtegi sõjaväelist üksust juhtima.

FBI hakkas Louis Mountbatteni kohta informatsiooni koguma, kui temast sai teise maailmasõja ajal Kagu-Aasia ülemkomandör. 

Ei ole teada, kas see info ka Briti valitsusele edasi anti.

Lord Louis Mountbatten tapeti 1979. aastal terrorirühmituse IRA organiseeritud pommiplahvatuses.

Märksõnad
Tagasi üles