Tallinnas toimuvad uue spioonifilmi «O-2» võtted, kus saavad kaasa lüüa ka kümned taustanäitleja ehk ekstrad. Ka mul avanes võimalus ekstrana kaasa lüüa ja sain esmakordselt oma silmaga näha, kuidas filmitegemine käib.
Filmindus kui selline on mulle alati huvi pakkunud. Minu esimene unistuski oli saada näitlejaks. Ma olin siis viiene, kui mulle esimest korda see mõte pähe tuli. Naljakal kombel tekkis see siis, kui ma vaatasin «Terminaator 2-te». Hiljem unistus hääbus, kuna ma nägin, et kaamera ees mul kohta pole, aga filme jäin ma ikka armastama. Ma olen näinud üle tuhande filmi, kõikidest žanritest. Ma olen nautinud kümnete lavastajate, sadade näitlejate ja kümnete tuhandete ekstrate tööd.
Ja nüüd olin mina üks nendest.
Ekstra on taustanäitleja, osa rahvast, armeest, publikust. Ta on anonüümsena taustal. Tema nime teab vaid tema ise ja tema pere. Teda on näha ja kuulda, aga mitte tunda. Tegelikult ei olegi vaja, sest ekstra ei tee suurt midagi. Tema olulisus peitub reaalsuse loomisel, aga ekraanil näidatavad talendid on need, kes saavad suurt raha, kuulsust ja tunnustust, mille nad on ära teeninud. Ekstra on hierarhias madalal kohal. Seda ei tohi ära unustada.
Eesti spioonifilmi «O-2» ekstraks olemine oli mulle esmakordne kogemus. See oli esimene kord, kui mul oli võimalik olla osa filmist. Kõik varasemad korrad olen ma ise ekraani ees jälginud filmitegijate tööd, aga nüüd ma nägin, kuidas film ka ise valmib. Vähemalt mingi osa sellest.
Ma osalesin teisipäeval Kaarli puiesteel toimunud filmivõtetel. Mina ja kümned teised mängisime tenniseturniiri ajal publikut. Meie ülesandeks oli õigel ajal plaksutada, hõisata ja veelkord plaksutada. See oli kõik, mis me tegema pidime.