P, 29.01.2023

Kummaline prohmakas: paljas mees Paralepa rannas kaaperdas Google'i tänavavaate

Elu24
Kummaline prohmakas: paljas mees Paralepa rannas kaaperdas Google'i tänavavaate
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Kui vaadata Paralepa randa tänavavaates, avaneb pilt palja tilliga mehest.
Kui vaadata Paralepa randa tänavavaates, avaneb pilt palja tilliga mehest. Foto: Kuvatõmmis Google'i kaartidest

Google Maps on hea ja detailne digikaart, mis võimaldab inimestel leida tee ükskõik kuhu. Nüüd tuleb välja, et Paralepa rannast leiab otsingumootori abiga täiesti palja mehe.

Tähelepanelik lugeja on märganud, et kui sisestada Google'i kaartide otsingusse Paralepa rand, saab tänavavaates näha ihualasti mehe selvefotot.

Lähemal vaatlusel selgub, et 360-kraadine pilt pole tegelikult Paralepa rannal tehtud, sest vaevalt Haapsalu kandis palmid kasvavad.

Sama mehe alastipilte leidub Google'i tänavavaates veel, paljud neist maailma eri paigus, näiteks ka Tais ja Soomes. Ühel pildil poseerib mees nudistide ranna kohta käiva ingliskeelse hoiatussildiga, mistõttu võib arvata, et tegemist on välismaa nudistiga.

Väidetavalt Paralepa rannal tehtud foto on üles laetud ka Ghana, Tai, Uruguay ja Rumeenia asukohaga. Kus fotod tegelikult tehtud on ja miks need Google'is valede asukohtadega seotud on, pole selge.

Kus mees tegelikult on? Sama pilt on märgitud nii Taisse kui Haapsallu.
Kus mees tegelikult on? Sama pilt on märgitud nii Taisse kui Haapsallu. Foto: Kuvatõmmis Google'i tänavavaatest

Google õpetab, et tänavavaatesse saab pilte lisada igaüks, kellel on olemas nutitelefon, millega mitu järjestikust pilti teha, või – mis veel mugavam – 360-kraadise objektiiviga kaamera.

Pildi saab Google'isse lisada tänavavaate rakenduse abil.

Kui kaua läheb aega, et Google apsakat märkaks, näitab aeg. Postimehele vihje saatnud lugeja lubas poppi otsingumootorit mehe alastipildist teavitada.

Eestisse jõudis Google'i tänavavaade 2011. aastal, mil üle Eesti vurasid esimest korda ringi spetsiaalsete seadmetega varustatud autod.

Märksõnad
Tagasi üles