Nädala näitleja: Kes on «Guernsey Kirjandus- ja Kartulikoorepiruka Seltsi» kaunis naisstaar Lily James?

Spekter
Copy
Foto: IMDB

«Tuhkatriinu», «Mamma Mia! Siit me tuleme», «Eile veel» - kui sa oled vähemalt ühte neist linateostest näinud, siis peaks Lily Jamesi nägu sulle tuttav olema. Kui sa aga pole eelnevalt mainitud filme näinud või tahad lihtsalt seda kaunist näitlejannat paremini tundma õppida, siis oled sattunud õigesse kohta!

30-aastane inglise näitlejanna Lily James õppis näitlemist Londonis asuvas Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis. Tema karjäär sai alguse 2010. aastal, mil ta sai rolli Briti teleseriaalis «Just Williams». Sellele järgnes roll draamaseriaalis «Downton Abbey». Oma esimese suure filmirolli sai James 2015. aastal, kui ta mängis peaosa Disney fantaasiafilmis «Tuhkatriinu».

Lily Chloe Ninette Thomson (professionaalselt tuntud kui Lily James) sündis 1989. aastal Inglismaa väikelinnas Esheris. Tema isa oli muusik (suri 2008. aastal vähki) ja ema samuti näitlejanna. Naisel on kaks venda, üks noorem ja teine vanem. Näitlejanna oli ka Jamesi vanaema Helen Horton. Lavanime Lily James kasuks otsustas näitlejanna pärast seda, kui avastas, et näitleja nimega Lily Thomson juba eksisteerib. Miks just James? Nimelt soovis Lily sellega mälestada oma varalahkunud isa, kelle eesnimi oli James.

Nagu ka muusikalis «Mamma Mia! Siit me tuleme» kuulda oli, oskab James hästi laulda. Nimelt on näitlejanna näol tegemist metsosopraniga.

Huvitav fakt: pärast oma esimest näitlejatööd otsustas James end hellitada 700 naela maksva Chloe kotiga. Hiljem viis ta selle siiski poodi tagasi, sest tema sõbrad juhtisid tähelepanu asjaolule, et naine saaks sama raha eest Indiasse sõita.

Lily James on kahel korral võitnud SAG-i ehk Ekraaninäitlejate Gildi auhinna ning mainekas ajakiri Harper's Bazaar on teda kahel korral tunnustanud Aasta Naise auhinnaga.

Hetkel Eesti kinodes jooksvas romantilises draamas «Guernsey Kirjandus- ja Kartulikoorepiruka Selts» mängib Lily James noort naist, kes otsib Teisest maailmasõjast taastuvas Londonis teemat oma järgmise raamatu jaoks.

Ühel päeval saabub talle kiri Guernsey saarelt ja kirja saatja on keegi härra Dawsey Adams (Michiel Huisman). Sellest ühest kirjast saab alguse südamlik kirjavahetus, mille käigus kuuleb neiu Guernsey'is asuvast kummalisest kirjandusklubist. Klubist, kus süüakse kartulikoorepirukat, parematel päevadel ka sealiha ja mis põhiline – loetakse ning vahetatakse mõtteid kirjanduse üle.

Julieti enda eraelu on värske kihluse tõttu üsna tormakas, aga inspiratsiooni ta enda uue teose jaoks jääb vajaka ning huvi selle klubi vastu järjest kasvab. Nii ta otsustabki saart ning selle värvikaid asukaid külastada. See teekond muudab ta elu igaveseks.

Filmi on lavastanud Mike Newell («Suured lootused», «Harry Potter ja tulepeeker»). Linaloo peaosades mängivad armastatud näitlejad Lily James («Eile veel», «Mamma Mia 2»), Michiel Huisman («Adaline'i aeg», «Troonide mäng») ja Glen Power («Pimeduse rüütli tagasitulek»).

Filmi aluseks on 2008. aastal väljaantud samanimeline bestseller, mille kirjutasid kahasse Mary Ann Shaffer ja Annie Barrows. Raamat on ilmunud ka eesti keelde tõlgituna. 

Apollo Kinodes alates 9. augustist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles