Eurolaulu Raadio

Ameerikas vahistati pärast maandumist lennumeeskonna joobes liige

Stjuardess Julianne March on nüüdseks vallandatud.

FOTO: AP / Scanpix

Lennul Chicagost Indianasse märkasid lennureisijad ainsa stjuardessi kahtlast käitumist, ning olid sunnitud naise eest hoolt kandma. 49-aastane Julianne March vahistati pärast maandumist, vahendab The Sun.

Murelikud United Airlines lennureisijad märkasid 2. augustil, et March, kes oli lennumeeskonna ainus stjuardess, käitub ebaadekvaatselt. Pealtnägijate sõnul koperdas ta vahekäigus kõndides, kukutas asju ning ei olnud suuteline turvateadaannet edastama.

Üks lennul viibinud kodanik kirjutas juhtunust ka sotsiaalmeedias. «Kallis, United Airlines, teie stjuardess tundub olevat vägagi purjus. Ta luristab oma kõne (ta ei suutnud turvateadaannet lõpetada), ei suuda sirgelt kõndida/koperdab kõigile vahekäigus otsa, kukutas pidevalt asju,» kirjutas meesterahvas Twitteris.

Tema postitusele reageeris koheselt United Airlines, kes palus vestlust privaatsõnumites jätkata.

Lennuki õhkutõusmisel istus March ettenähtud kohale ning jäi seal magama. Ühe reisija sõnul helises stjuardessi läheduses mitmel korral ka telefon, kuid naine sellele ei vastanud. 

«Telefon helises mitmel korral, kuid tema sellele ei vastanud, mis tegi kõige murelikumaks, sest piloot ei olnud võimeline ainsa stjuardessiga suhtlema. Ja ta tõusis ikkagi õhku,» kommenteeris lennukis viibinud reisja juhtunut.

Maandudes ootasid Marchi ees politseinikud, kes kontrollisid naise alkoholijoovet. Naine, kes puhkes korrakaitsjaid märgates nutma, puhus pärast lennureisi väga kõrge promilli.

Marchi tasakaal oli nõrk, ta silmad olid punased ja politsei tundis alkoholi lõhna. Väidetavalt tunnistas March pärast avaliku joobe eest vahi alla võtmist politseile, et jõi enne tööpäeva algust kaks viinakokteili. 

Pärast juhtunud March vallandati ja naist ootab 29. augustil ees kohtuistung.