Nädala uued filmid: Vallaliste pulmapiinad, haraka Kuu-vallutus, kirjanduslik saareromantika, verine raamatuhorror ja poistebändi luksuselu

Spekter
Copy
Lily James filmis «Guernsey Kirjandus- ja Kartulikoorepiruka Selts»
Lily James filmis «Guernsey Kirjandus- ja Kartulikoorepiruka Selts» Foto: IMDB

Algav kinonädal ennustab sügise tulekut: ekraanile jõuab juba süvasuvekuudest erinevalt rohkem filme.

Kiusatud tüdruku kättemaks: Õudukas «Hirmsad lood, mida pimedas rääkida» sünnitab verega kirjutatud päevik koletisi

Tunnustatud Mehhiko päritolu filmilavastaja Guillermo del Toro käe alt tuleb augustikuus kinodesse põnev õudukas «Hirmsad lood, mida pimedas rääkida» (Scary Stories To Tell in the Dark). Oscari-võitljast del Toro käe alt tuleb sedapuhku küll vaid filmi stsenaarium – režissööriks on hoopis õudusfilmimeister André Øvredal («Trollhunter»).

Muidu rahulikus Mill Valley linnakeses asub üks kummituslik loss ning liigub legend Bellowsite perekonnast, kelle piinatud tütar Sarah kirjutas oma sünge elu jooksul oma verega raamatutäie jutukesi, millest igaühes oma koletis. Film jälgibki 1968. aasta Ameerika Ühendriikides seltskonna teismeliste jubedaid kogemusi iseenda hirmude ja raamatukoletistega silmitsi seismisel, mis ähvardavad noorte eludele otsa peale teha. Selgub, et raamat suudab end ise kirjutada ning noortest endist saavad selle õudustelugude saaga uued peatükid.

Filmitegijad rõhutavad, et alla 13-aastastel seda vaatama tulla ei maksa: ehkki filmis verd ei näidata ja lood on lasteraamatust, siis on ekraanilugu siiski väga õudne vaatamine, vahendab Polygon stsenaristi ja režissööri eile New Yorgis toimunud treileri esitlusel välja öeldud hoiatust.

«Isiklikult leian, et lapsepõlv on elu kõige ohtlikum aeg,» sõnas del Toro. «Alati öeldakse, et küll lapsepõlv oli ilus aeg, aga mitte minu jaoks. See oli täielik Shawshank (hirmus vangla – toim.). Käisin jesuiitide koolis, olin sõna otseses mõttes vangis ja pidin õue peal kogu aeg kaklema. Øvredal suutis selle tunde tabada ja see teeb neist lastest filmis keerukamad tegelased. Paljud filmid lihtsustavad lapsi ja teevad neist nunnud ruladega vuravad ninatargad, kes kunagi viga ei saa. Minu filmides saavad lapsed surma. Nad on hapramad, aga seevastu palju keerukamad, ja nad näevad sellesse pimedusse, mis läbi selle filmi hõljub.»

Film põhineb kirjanik Alvin Schwartzi samanimelisel lasteraamatul, mille avastamist stsenarist del Toro mäletab kui eilset päeva, kuigi avastas selle raamatupoest juba 80ndatel. 

Illustraator Stephen Gammelli pildid pääsevad raamatust kinolinale 3D vormis ning jäävad võimalikult algallikatruuks. «Nendes juttudes on justkui lõkkelugude lihtsust. Neis on folkloori maiku ja suuliselt räägitava loo võlu, millel on suurepärane ülesehitus ja ootamatused,» on del Toro öelnud. 

Apollo Kinodes alates 9. augustist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Romantilises komöödias «Kutse kahele» löövad kaks ripakil vallalist kampa, et pulmahooaeg üle elada

«Kutse kahele» (Plus One) on lustakas, hoogne ja värskendavalt aus romatiline komöödia, mis võitis Tribeca filmifestivali publikuauhinna parimale filmile.

Suvine pulmahooaeg. Päike paistab, linnud laulavad, šampanjaklaasid kõlavad kokku ja õhk on armastust täis.

On ju nii? Võib-olla noorpaaride puhul vastab see kõik tõele, aga kui sinu süda on just rinnust kistud ja jalge all tallatud, ei pruugi järjekordne pulmakutse postkastis sind just üleliia rõõmustama panna. Kõik ju teavad, et kui saabud pulma üksinda, siis kõigi haletsevad pilgud otsekui küsiksid: «Vaesekene, mis juhtus?»

Ben on hetkel just sellises olukorras. Ja tuleb välja, et samas seisus on ka tema ülikooliaegne semu Alice. Mõlemal laual juba paras kuhi pulmakutseid ja silmapiiril ei kedagi, keda nendeks puhkudeks käevangu võtta. Nii sõlmitaksegi tõeline ustavuspakt - nad soostuvad olema teineteise kaaslased läbi terve suve kestva lõputu pulmaralli. Sest kui saadetud on kutse kahele, siis kahekesi tuleb ka minna. 

Mis saab juhtuda? Ega nad siis teineteisesse nende pulmade kestel ära ei armu. Eks ju...?

Peaosades uue generatsiooni tõusvad tähed Jack Quaid ja Maya Erskine. Filmi stsenaristideks ja lavastajateks on Jeff Chan ja Andrew rhymer, kelle mõlema jaoks on see esimeseks täispikaks mängufilmiks.

Apollo Kinodes alates 9. augustist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Maagiline armastuslugu «Guernsey Kirjandus- ja Kartulikoorepiruka Selts» paneb romantiku südame õitsema

Romantilise draama «Guernsey Kirjandus- ja Kartulikoorepiruka Selts» (The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society) peategelane on noor naine Juliet Ashton (Lily James), kes otsib Teisest maailmasõjast taastuvas Londonis teemat oma järgmise raamatu jaoks.

Ühel päeval saabub talle kiri Guernsey saarelt ja kirja saatja on keegi härra Dawsey Adams (Michiel Huisman). Sellest ühest kirjast saab alguse südamlik kirjavahetus, mille käigus kuuleb neiu Guernsey'is asuvast kummalisest kirjandusklubist. Klubist, kus süüakse kartulikoorepirukat, parematel päevadel ka sealiha ja mis põhiline – loetakse ning vahetatakse mõtteid kirjanduse üle.

Julieti enda eraelu on värske kihluse tõttu üsna tormakas, aga inspiratsiooni ta enda uue teose jaoks jääb vajaka ning huvi selle klubi vastu järjest kasvab. Nii ta otsustabki saart ning selle värvikaid asukaid külastada. See teekond muudab ta elu igaveseks.

Filmi on lavastanud Mike Newell («Suured lootused», «Harry Potter ja tulepeeker»). Linaloo peaosades mängivad armastatud näitlejad Lily James («Eile veel», «Mamma Mia 2»), Michiel Huisman («Adaline'i aeg», «Troonide mäng») ja Glen Power («Pimeduse rüütli tagasitulek»).

Filmi aluseks on 2008. aastal väljaantud samanimeline bestseller, mille kirjutasid kahasse Mary Ann Shaffer ja Annie Barrows. Raamat on ilmunud ka eesti keelde tõlgituna. 

Apollo Kinodes alates 9. augustist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Natuke napakas Norra koguperefilmis «Solan ja Ludvig. Reis Kuule» panevad Maa atmosfäärist leekima üsna ebapädevad tegelased

Seikluslikus Norra koguperefilmis «Solan ja Ludvig. Reis Kuule» (Månelyst i Flåklypa) asuvad siil ja harakas kosmost vallutama.

Rahvusvaheline võidujooks Kuu vallutamiseks on täies hoos. Norra tiimi juhib Villamäe küla geniaalne leiutaja Reodor. Astronaudiks hakkab harakas Solan. Mis saaks valesti minna? Aga läheb. Ja mitte vähe. Avastatakse salareisijad, paljastuvad salaplaanid ning tundub, miski ei kulge plaanipäraselt. Siil Ludvig ja Solan peavad säilitama külma närvi. See on juba kolmas film Villamäe asukate tegemistest.

Apollo Kinodes alates 9. augustist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Kinosündmus, millest ei saa ilma jääda: pilguheit Lõuna-Korea poistebändi BTS glamuursesse maailma

Lõuna-Korea poistebänd BTS naaseb «Love Yourself» maailmatuuri järel kinodesse uue dokumentaalse kontsertfilmiga «Bring the Soul: The Movie»

Särades eredamalt kui ükski valgus lavalaudadel, kutsub BTS meid piiluma kulisside taha. Samal päeval, kui lõppes nende viimane Euroopa kontsert, kogunesid BTS liikmed Pariisi kohal kõrguvale katusele, et rääkida lugusid oma globaalsest tuurist, mille käigus nad tutvusid uute linnadega ja esinesid tuhandete fännide ees. «Bring the Soul: The Movie» on pilguheit BTS-i lavast eemal olevasse maailma koos erakordsete kontsertsõudega. See on kinosündmus, millest ei saa ilma jääda!

Apollo Kinodes alates 7. augustist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Märksõnad

Tagasi üles