Vaata treilerit: Kodumaine komöödia «Ükssarvik» räägib idufirma-eestlastest, kes unistavad miljardist

Spekter
Copy
«Ükssarvik»
«Ükssarvik» Foto: Tallifornia

Täna avaldati 13. septembril kinodesse jõudva uue Eesti mängufilmi «Ükssarvik» treiler. 

Tegijate poolt žanriliselt «startup-komöödiaks» nimetatud film jutustab Liisa Pulga ja Henrik Kalmeti poolt kehastatud kahe noore iduettevõtja teekonnast «kodugaraažist» maailma tehnoloogia mekasse Silicon Valley'sse.

Lugu põhineb enam kui 30 reaalse Eesti startup-ettevõtja kohati uskumatutel ja humoorikatel juhtumistel ning kogemusel viimase 15 aasta jooksul. Tempokas film annab vaatajale autentse ja värvika pildi tehnoloogiafirma tegemise võlust ja valust, usaldamisest ja unistamisest, hullusest ja hulljulgusest, inspiratsiooniks mõistagi kõik maailma Steve Jobsid, Bill Gatesid, Mark Zuckerbergid ja Elon Muskid.

Filmi autoriks ja lavastajaks on edukas tehnoloogiaettevõtja Rain Rannu, kes proovis filmi alal esimest korda kätt 2016. aastal gerilja-stiilis vändatud komöödiaga «Ameerika suvi». «Ükssarvik» on tema teine täispikk mängufilm. «Mulle meeldib teha filme maailmadest, mida hästi tunnen,» räägib Rannu ning usub, et uus film on huvitav ja õpetlik nii tehnoloogia valdkonna inimestele kui laiemale vaatajaskonnale.

Henrik Kalmet «Ükssarviku» võtetel
Henrik Kalmet «Ükssarviku» võtetel Foto: Tallifornia

Filmi produtsendi Tõnu Hiielaidi sõnul võeti filmi üles 2018. aasta suvel Eestis ja San Franciscos. «Lisaks peaosades säranud Liisa Pulgale ja Henrik Kalmetile olid meil ka kaadri taga kodumaised tipp-filmitegijad: operaator Ants Tammiku eelmised tööd olid paljukiidetud koguperefilm «Eia jõulud Tondikakul» ning «Tõde ja õigus», filmi kunstnik Katrin Sipelgas oli filmide «Sangarid» ning «Must alpinist» tiimis, helilooja Janek Murd tegi muusikat noortefilmile «Nullpunkt» ning kaasprodutsent Aet Laigu draama «Ema» on võitnud mitmeid auhindu.»

Olulistes kõrvalosades löövad kaasa Hollywoodis tegutsev Eesti päritolu näitleja Johann Urb («CSI: Miami», «Eastwick», «Zoolander») ning Rogelio Douglas Jr, kes muuhulgas mängis kolme Oscariga pärjatud mängufilmis «Whiplash» ning ülimenukas kassahitis «Straight Outta Compton.» Lisaks teevad kaasa tuntud Eesti näitlejad: Anti Kobin, Roland Laos, Riivo Anton, Rain Tolk jpt.

Filmi toodab Rain Rannu ja Tõnu Hiielaidi produktsioonifirma Tallifornia, kel on lisaks töös veel 3 täispikka mängufilmi andekatelt uue põlvkonna Eesti ja välismaa tegijatelt. Filmi kaasrahastajateks on Eesti Filmi Instituut ja Kultuurkapital. Filmi levitab VaataFilmi.

Apollo Kinodes alates 11. septembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles