T, 26.09.2023

Seksuaalkurjategija Jefferey Epstein tahtis asutada lastetootmisfarmi

Inna-Katrin Hein
Facebook
Comments
Jeffrey Epstein.
Jeffrey Epstein. Foto: EPA/Scanpix

Alaealiste seksuaalses ärakasutamises ja vägistamises süüdi mõistetud ja praegu süüdistatav ameeriklasest miljonär Jeffrey Epstein tahtis asutada talle kuuluvas New Mexico rantšos lastetootmisfarmi, et oma geene levitada.

Plaani kohaselt oleks ta seal rasestanud vähemalt 20 naist, teatab livescience.com.

66-aastane Epstein oli veendunud, et tema ja väljavalitud naiste järeltulijad on suurepärase geenikombinatsiooniga, nad on ilusad ja andekad.

Teada on, et see miljonär oli huvitatud inimrassi parandamisest ja transhumanismiteooriast, mis on rahvusvaheline filosoofiline, kultuuriline ja tehnoloogiline liikumine, mille eesmärk on inimvõimete ja inimese muutmine tehniliste vahendite abil.

Ta annetas raha geeniuuringuteks ja lasi ka oma geene uurida.

Epstein uuris lisaks tranhumanismile ka eugeenikat, mis oli inimkonna genofondi parandamise teooria. Sellest teooriast olid enne Teist maailmasõda huvitunud Saksamaa diktaator Adolf Hitler ja teised natsid.

Adolf Hitler 1930. aastatel koos lastega
Adolf Hitler 1930. aastatel koos lastega Foto: War / ©2004 Credit:Topfoto/Scanpix

Nad arvasid, et kui hävitada psüühika- ja käitumishäirete ning erivajadusega inimesed ja jätta alles «terved», siis saab ideaalse ja tõupuhta rassi, keda ei kimbuta haigused.

Epsteinile pakkusid Hitleri haigustevaba rassi seisukohad huvi ning tema eeskujul tahtis ta teha lastetootmisfarmi. Saksamaal olid 1930. – 1940. aastatel sellised lastetootmiskeskused, kus kenad noored sakslannad rasestati natsiohvitseride spermaga.

Lähikondlaste sõnul kohtus Epstein aastate jooksul mitme tuntud geeniteadlasega, et uurida nende seisukohti, kuidas inimkonna genofondi parandada. Ta kutsus neid teadlasi oma pidudele, maksis kinni nende lisaõpingud ja konverentsidel käimised ning rahastas ka mitmeid nende uuringuid.

Anonüümseks jääda soovinud geeniteadlase sõnul rääkis Epstein talle oma plaanist rasestada oma farmis palju naisi, kuna ta pidas oma geene suurepäraseks.

Epsteini plaan ei saanud siiski teoks, sest teda hakati süüdistama alaealiste seksuaalses ärakasutamises ning ta anti 2008 kohtu alla ja mõisteti süüdi.  

Kuna ta oli tuntud isik, siis pääses ta üsna kerge karistusega, kuid ta on kantud USA seksuaalkurjategijate registrisse. 

Üks kuu tagasi ilmnes, et Epstein jätkas noorte tüdrukute värbamisega «massöörideks». Ta arreteeriti ja ta astus 31. juulil New Yorgis kohtu ette.

Kohtukunstniku joonistus, millel on Jeffery Epsteini näha 31. juulil 2019 New Yorgi kohtus
Kohtukunstniku joonistus, millel on Jeffery Epsteini näha 31. juulil 2019 New Yorgi kohtus Foto: JANE ROSENBURG / REUTERS/Scanpix

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles