Kas Kanal 2 saates «Mängi ja võida!» peteti mängijaid? Vastab kanali peaprodutsent

Elu24
Copy
Telemäng "Mängi ja võida"
Telemäng "Mängi ja võida" Foto: Kuvatõmmis

Kanal 2 telemängus «Mängi ja võida!» tekkis eile (24.07) olukord, mis on tekitanud meedias küsimusi mängu aususe osas. Juhtunut kommenteerib Kanal 2 peaprodutsent Kaspar Kaljas.

Kaljas selgitas Elu24-le, et peale murelike televaatajate kõnesid uurisid nad nimetatud olukorda ning tunnistavad, et eilses mängus tekkis tõepoolest kahetsusväärne olukord.

«Antud saates küsiti televaatajatelt puuvilja nime, mille lahendus oli mängu alguses ka ekraanil paistva tahvli peale paigutatud ja seda suletus ümbrikus,» kirjeldas Kaljas.

«Sarnast mängu on televaatajad saanud kaasa mängida juba mitmeid kordi ja seni pole sellega probleeme olnud.»

«Eilses mängus tekkis aga kahjuks kahetusväärne olukord, kus saate toimetaja, kes on ainus inimene olles edastamise ajal kursis vastustega, oli vastuselehele kirjutanud vastusesõna «PAPAIA» valesti.»

«Nimelt oli algses ekraanil olevas ümbrikus vastuses sõna «PAPAJA», mis ei oleks olnud eestikeelselt korrektne.» 

«Lootes mitte panna saatejuhti ebamugavasse olukorda, kus saates esitatud küsimuse vastus on ebakorrektne, püüdis saate toimetaja omavoliliselt seda probleemi parendada ja ümbriku ära vahetada,» selgitas Kaljas olukorda, mis televaatajates küsimusi tekitas.

«On kahetsusväärne, et säärane soov olukorda parendada tõi kaasa süüdistused ebaaususes.»

«Meil telekanalina pole alust kahtlustada saate tootjat pahatahtlikkuses ja ebaausates võtetes, kuna kahekümne aastase telemängude kogemusega firmal pole sarnaseid olukordi varem ette tulnud ja suheldes ka kolleegidega naabermaadest, nt Soomes, kus sarnane mäng leiab samuti igapäevaselt, pole säärast olukorda ja süüdistust varem ette tulnud.»

Kanal 2 peaprodutsent sõnab ka, et saate tootja vabandab kõigi televaatajate ees ja eilsed mängijad, kelle õiglustunnet 24.07 toimunud saade riivas, võivad aadressil info@mangijavoida.com esitada oma reklamatsioonid ja tootja on lubanud need lahendada.

«Saade «Mängi ja võida!» on Kanal 2 suvine eriprojekt, mille eesmärk oli testida erinevaid tehnilisi lahendusi ja võimalikke saatejuhte. Viimane «Mängi ja võida!» on eetris 2.08.2019,» sõnas Kaljas lõpetuseks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles