Transmees sünnitas lapse ja nõuab, et teda isaks kutsutakse

32-aastane Freddy McConnell

FOTO: Kuvatõmmis Youtube'i videost

End meheks pidav naine sünnitas lapse ja nõuab nüüd Briti võimudelt, et ta lapse sünnitunnistusel «isaks» märgitakse.

32-aastane Freddy McConnell on Guardiani multimeedia ajakirjanik ning dokumentaali «Seahorse» peaosaline. Ta ütles, et ta on juba lapsepõlvest kannatanud soodüsfooriat. Ta hakkas testosterooni võtma 25-aastaselt ning lasi 26-aastaselt eemaldada rinnakudet. Freddy otsustas rinnaeemaldusoperatsiooni vastu, kuna soovis tulevikus lapsi saada, vahendab Life Site News.

«Mulle on lapsed alati meeldinud. Enne oma soomuutust tahtsin ma rasedaks jääda, sest mulle öeldi, et soomuutus muudab mu viljatuks,» ütles ta. Freddy otsustas kõigepealt sugu vahetada ja lasi end siis kunstlikult viljastada.

«Ma mõtlesin, et ma pean enda vaimse tervise nimel soovahetuse ära tegema ja lapsevanemaks saamine ei ole praegu hea mõte. Ma pidin endas selgusele jõudma enne, kui ma lapsi saama hakkan,» lisas Freddy.

McConnell registreeris end ametlikult meheks, aga pärast lapse sündi öeldi talle, et lapse sünnitunnistusele saab ta end märkida vaid emana. Nüüd on ta otsustanud registriameti kohtusse kaevata, lootuses seadust muuta.

Sel nädalal kaotas ta kohtukaasuse, mis keelaks ajakirjanikel temast kirjutada. Kohtunik Sir Andrew McFarlane otsustas, et dokumentaalfilmis kaasalöömine vähendab tema õigust privaatsusele samal tasemel nagu see oleks tavainimese puhul. 

«Nüüd, kui minu anonüümsus on kadunud, soovin ma rohkem tõmmata tähelepanu sellele seadusele, mida tuleks võrdsemaks muuta,» teatas McConnell. «Kõikide laste vanemad peaksid olema seaduslikult ja õiglaselt sünnitunnistusele märgitud.»

«McConnelli advokaat Karen Holden sõnas Guardianile: «Korrektse sünnitunnistuse olemasolu on väga oluline, kuna see jääb inimesega terveks nende eluks. Me hakkasime selle juhtumiga tegelema, kuna me tahame Suurbritannias muuta seadust, mis keelab võrdsust, loob valed dokumendid ning ei teeninda kõiki gruppe LGBTQ+ kogukonnas.»

Tagasi üles