Eesti Muusikaauhinnad 2020

Metallica kontsert paneb Tartu linna proovile

Pildil esinemas James Hetfield

FOTO: TT NEWS AGENCY/Jonas Lindstedt/Scanpix

Tartu esimene suurkontsert paneb proovile linna taristu ning muudab liikluskorraldust ja bussiühendusi.

ERMi arendusdirektor Viljar Pohhomov ütles, et seda, kas Tartu suudab võõrustada suurkontserte, selgub alles pärast Metallica külaskäiku.

«Tartu on tuntud oma suurte spordiürituste poolest ja see kogemus on Tartus ju väga pikk olemas. Nii maratoni üritused kui ka sel nädalal toimuv Lõuna-Eesti ralli ei ole mitte vähem rahvarohked, lihtsalt nad ei kogune ühte punkti kokku. Ma arvan, et kui see võimekus on olemas Tallinnal, siis on see võimekus olemas Tartul, lihtsalt seekord on esimene kord,» arutles Pohhomov «Aktuaalses kaameras».

Lisaks päästeteenistustele tagab kontserdipaigas külastajate turvalisust üle 300 turvatöötaja ning vahetus läheduses tegutseb välihaigla, vahendab Menu

Metallica ninamees James Hetfield.

FOTO: TASSO MARCELO/AFP

ERMi avalike ja välissuhete juht Kalmar Kurs toonitas, et nii suur kontsert toob loodetavasti kaasa selle, et Tartus korraldatakse tulevikus rohkem suurüritusi, kirjutab Tartu Postimees.

Kogu muuseum suletakse külastajatele 17. juulil kell 15. Muusemi A-osa avatakse uuesti 19. juulil ja B-osa 22. juulil.

Metallica kontserdi ajal on Tartus väljas rohkem politseinikke. Politsei on ettevalmistusi teinud aasta aega, ERMi ümbruses on kontserdi ajal pidevalt väljas 50 politseinikku. «Peamine probleem on tagada sujuv liiklus, sest tänavad on kitsad,» selgitas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kerly Virk.

Tartu linn andis kohalikele toitlustusettevõtetele loa olla kontserdiõhtul avatud kella neljani öösel.

Tagasi üles