Eurolaulu Raadio

Video: kas Marsi-kulgur Curiosity fotole jäi kotkas?

Vandenõuteoreetikute arvates on NASA Curiosity kulguri tehtud fotol lind

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Ameerika Ühendriikide kosmoseagentuuri NASA Marsi-kulgur Curiosity jäädvustas Punasel planeedil midagi sellist, mis ufouurijate arvates meenutab Maa lindu.

Curiosity on Marsi Gale’i kraatri piirkonnas alates 2012. aastast eesmärgiga uurida sealset pinnast ja kliimat, teatab express.co.uk. 

NASA Marsi-kulgur Curiosity

FOTO: Handout / AFP/Scanpix

Selle kulguri fotod pakuvad huvi ka ufode ja anomaaliate uurijatele, kelle arvates on Curiosity hiljutisel fotol näha lindu lendamas.

Marsi atmosfäär koosneb peamiselt süsihappegaasist, kuid selles leidub ka argooni, lämmastikku, hapnikku, süsinikmonooksiidi, vett ja metaani. See ei paku kaitset kosmilise kiirguse eest.

Skeptikute sõnul ei saa seega Marsil elu olla ja kõik viited elusolenditele on vandenõuteoreetikute väljamõeldis.

Sellega ei ole nõus üks tuntumaid ufolooge, ameeriklane Scott Waring, kelle arvates on Curiosity jäädvustanud objekte, mis viitavad maavälisele elule.

«Olen veendunud, et Marsil on mingid eluvormid või Curiosity ei ole Marsil, vaid mingis teises paigas,» teatas teoreetik.

«Marsi lendava linnu leidis mu kolleeg Marcelo Irazusta kui ta vaatas hiljutisi Marsi-kulguri fotosid. Ka NASA avaldas selle foto oma leheküljel,» jätkas Waring.

Ta lisas, et Curiosity tehtud fotod jõuavad Maale 13 minutise nihkega ning selleks ajaks, kui need teadlasteni jõudsid, oli see lind ammu ära lennanud.

Ufoentusiastide arvates on NASA Marsi-kulguri Curiosity fotol lind

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

«NASA kulgur tegi linnufoto Marsi sol 2446 ajal. Olen veendunud, et see lind on kotkas. Kui see vastab tõele, siis on see kindel tõend, et Punasel planeedil on linnud ja loomad. Kui aga mitte, siis ei ole Curiosity Marsil, vaid näiteks Kanadas Devoni saarel,» lisas ufoentusiast. 

Ta lisas, et Devoni saar on eradatud saar, kus NASA on testinud aastaid oma tehnoloogiat. Saar on valitud oma karmi, Marsi kliimat meenutava kliima tõttu.

Vandenõuteoreetikud ja ufouurijad on aastaid uurinud NASA Marsi fotosid, üritades neilt leida elumärke.

Nüüdse foto puhul oli ka neid, kelle arvates saadi jälle kindel tõend, et Marsil on tulnukate baasid ja pildil olev objekt ei ole lind, vaid tulnukate kosmoselaev. 

NASA ja skeptikute arvates näevad teoreetikud asju, mida tegelikult olemas ei ole. Psühholoogide sõnul on see pareidoolia, milles Marsi maapinnaiseärasustes ja atmosfääris tahetakse näha Maal tuntud asju.