Lugeja fotod: päästjad viisid Vabaduse väljakult minema laulupidu «vaadanud» kajaka

Elu24
Copy

Kui eile kuulsime, et laulukaare all vajas abi kokku kukkunud esineja, siis täna viidi Vabaduse väljakult, kus saab suurelt ekraanilt vaadata laulupeo otseülekannet, minema viga saanud kajakas.

Pealtnägija sõnul väsis Tallinnas Vabaduse väljakul ära üks laulupeo vaatajatest, kellele tuli päästjad järele kutsuda. Pealtnägija spekuleeris, et kajakas oli saanud kuumarabanduse.

Päästeameti esindaja sõnul said päästjad tõepoolest teate vigastatud kajakast, kes seepeale Vabaduse väljakult minema viidi. Mis kajakaga juhtunud oli, kommenteerida ei osatud.

Kuumarabandus on siiski ebatõenäoline, kuna linnud on harjunud toime tulema nii külmas kui kuumas ja täna on Tallinnas ainult 17 soojakraadi. Kuigi lindudel pole higinäärmeid, saavad nad end jahutada hingeldades nagu koeradki.

Kui lind siiski on saanud kuumarabanduse, tunneb selle ära, kui ta hakkab ette-taha kõikuma ega püsi korralikult jalul.

Laulupidu näidatakse Vabaduse väljakul suurel LED-ekraanil täismahus alates kella 14 kuni kella 21, vahendab Postimees. Laulupeo ühisvaatamine Vabaduse väljakul on osa üle-eestilisest algatusest, mille raames toimuvad ühisvaatamised 14 erinevas maakonnas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles