23-aastane Briti naine jäi telekat vaadates invaliidiks (2)

Elu24
Copy
Noor naine teleka ees. Pilt on illustratiivne.
Noor naine teleka ees. Pilt on illustratiivne. Foto: SCANPIX

Suurbritanniast pärit 23-aastane Emily Overton vaatas koos kallimaga hilistel tundidel telekast maadlust. Ootamatult avastas Overton, et ta ei saa enam püsti, vahendab The Sun

Overton vaatas parasjagu 2018. aasta juuli öösel kallimaga telekat, kui ta avastas, et ei saa enam püsti tõusta. Noor naine mõistis, et ta ei tunne enam oma jalgu ning sattus paanikasse. Ühtlasi kaotas Overton juhtunu käigus ka kontrolli oma põie üle. 

«Ma hoidsin oma jalgu enda ees toolil ning nad tundusid veidi tuimad. Kui ma püsti tahtsin tõusta, siis sain alles aru, et ma ei ole võimeline oma jalgu üldse liigutama,» kirjeldab Overton traagilist hetke.

Samal ajal jäi tema 23-aastane kallim rahulikuks ning kutsus kiirabi, kes viis Overtoni haiglasse. Haiglasse jõudes sai ta haruldase diagnoosi, kus tema selgrool ja selle läheduses olevad veresooned olid läbipõiminud. 

Naine ratastoolis. Pilt on illustratiivne.
Naine ratastoolis. Pilt on illustratiivne. Foto: Caro / Olaf Jandke / Caro / Olaf Jandke

Overton oli lapsepõlves üpris tervislik, kuid 12-aastaselt hakkas naine oma põlvedes teravat valu tundma. Ta käis regulaarselt füsioteraapias, kuid valu tuli pidevalt tagasi ja kadus sama järsult.

Nädal enne juhtunut, mille tõttu Overton eluks ajaks ratastooli jäi, valutasid naise põlved üha rohkem. Tegelikku põhjust naisel enne traagilist õhtut ei diagnoositud. 

«Mul on häid päevi ja mul on halbu päevi, aga ma proovin jääda positiivseks,» ütles Overton, kelle jaoks kõige raskem osa ei ole see, et ta ei saa kõndida, vaid naise võimetus iseseisvalt vetsu minna.

«Olin enne juhtunud väga iseseisev, nüüd peab mu paariline praktiliselt kõike minu eest tegema,» tunnistab noor briti naine emotsionaalselt.

Overtoni ratastooli vangistanud haruldane haigus mõjutab igat teist inimest sajast tuhandest.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles