Eksnaisele makstav 38 miljardit dollarit ei tee Amazoni-miljardäri Jeff Bezost vaesemaks

Jeff ja MacKenzie Bezos 2018 Oscari-gala järelpeol

FOTO: Danny Moloshok / Reuters/Scanpix

Maailma suurima e-kaubamaja Amazoni asutaja Jeff Bezos maksab vastavalt lahutuslepingule oma eksnaisele MacKenzie Bezosele 38 miljardit dollarit (33,4 miljardit eurot).

USA meedia andmetel peaks 55-aastase Jeff Bezose ja 49-aastase MacKenzie Bezose lahutus jõustuma sel nädalal, kui kohtunik selle allkirjastab.

Jeff ja MacKenzie Bezos 2017. aasta veebruaris

FOTO: Jerod Harris / AFP/Scanpix

Bezos ja ta naine teatasid lahkuminekust jaanuaris sotsiaalmeedias. Nad abiellusid 1993. aastal ja 1994 asutasid koos Seattle’is e-kaubamaja Amazon, mis nüüd on maailma suurim internetikaubamaja.

Neil on kolm bioloogilist last ja üks laps on adopteeritud Hiinast.

MacKenzie Bezosest saab oma 38 miljardi dollariga maailmas rikkuselt neljas naine.

Proua Bezos sõnas aprillis, et annetab poole sellest summast heategevuseks, kuid ta valib väga hoolega, kellele annetab, et raha ei läheks valedesse kätesse.

Hoolimata sellest, et Jeff Bezos maksab oma eksnaisele üsna suure summa, on ta ikka maailma kõige rikkam inimene, kellele kuulub üle 140 miljardi dollari.

Jeff Bezos juunis 2019 Amazoni Marsi-teemalisel sündmusel

FOTO: John Locher / AP/Scanpix

MacKenzie Bezos saab summa, mis on lahutusega makstud summadest kõige suurem.

Eelmine lahutussummarekord oli 4,5 miljardit dollarit (3,9 miljardit eurot). Selle maksis venelasest miljardär Dmitri Rõbolovlev oma eksnaisele Jelena Rõbolovljevale. Paar oli abielus 1987 – 2014 ja neil on kaks tütart.