P, 11.06.2023

Needus, mõrv või õnnetus? Bruce Lee ja tema poja kummaline surm kütab siiani fänniteooriaid

Spekter
Facebook Twitter
Comments
Foto: IMDB

Brandon Lee oli vaid 28-aastane, kui ta 1993. aastal filmi «Vares» võtete ajal tahtmatult tapeti. Näitleja surmast on nüüdseks möödunud juba 26 aastat, kuid juhtunut ümbritseb endiselt saladuseloor.

Rahvusvahelise filmistaari Bruce Lee poeg Brandon oli varaste üheksakümnendate tõusev täht, ta osales filmides nagu «Kung Fu: The Movie», «Showdown in Little Tokyo» ja «Rapid Fire».

1993. aastal võttis Brandon vastu peaosalise rolli fantaasiafilmis «Vares», mis jutustab loo rokkstaarist, kes ärkab surnuist üles, et maksta kätte enda ja oma kihlatu mõrvarile. Paraku juhtus kaks nädalat enne filmimise lõppu traagiline õnnetus, mille tagajärjel noor näitleja suri. Nimelt oli võtte jaoks mõeldud püstol valesti ette valmistatud, mistõttu sai Brandon kuue meetri kauguselt kuuli kõhtu. Mees toimetati küll kiiremas korras haiglasse, kuid tema elu ei õnnestunud paraku päästa.

Ja olgugi, et uurijad andsid juhtunule pealtnäha loogilise selgituse, siis fännidel on omad teooriad.

Palju usuvad, et Brandonile sai saatuslikuks see sama Hiina needus, mis võttis ka tema isa ja onu (kahe viimase puhul on see samuti vaid spekulatsioon). Olgu öeldud, et ametlike andmete järgi suri Brandoni onu imikuna ja tema isa Bruce Lee pärast seda, kui peavalu vastu võetud retseptirohi kutsus esile allergilise reaktsiooni. Fännid aga usuvad Bruce Lee surma kohta veel mitmeid erinevaid teooriaid. Ühed usuvad, et ta mõrvati konkureeriva stuudio poolt, teised et rahuolematu äripartneri ja kolmandad kahtlustavad isegi Hiina maffiat.

Mis puudutab jällegi Brandon Lee surma, siis on neid, kes usuvad, et needus ei olnud mitte mehel endal, vaid hoopistükkis filmil «Vares», milles ta peaosa mängis. Samuti ei välista fännid ka Brandoni puhul mõrva, sest tõusev staar võis nii mõnegi kaasnäitleja kadedaks muuta.

Mis iganes ka ei juhtunud, üks on kindel - Hollywood jäi ilma näitlejast, kes oleks võinud filmitööstuses veel suuri tegusid teha.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles