T, 5.07.2022

Evelyn Sepp Helsingi geiparaadist: Soome üle olen uhke, Eesti kohta ei saa kahjuks sama öelda

Galerii!
Elu24
Evelyn Sepp Helsingi geiparaadist: Soome üle olen uhke, Eesti kohta ei saa kahjuks sama öelda
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 12

Täna toimus Helsingis pride kuu raames geiparaad, millest võttis osa ka soomlaste peaminister Antti Rinne. Evelyn Sepp on soomlaste üle uhke, kaasmaalaste üle mitte.

Täna toimus Soome pealinnas Helsingis geiparaad, millest võttis osa ka Soome peaminister Antti Rinne, kes uhkelt koos oma abikaasaga teiste seas marssis. 

Soome peaminister Antti Rinne (keskel) ja abikaasa Heta Ravolainen-Rinne (vasakul).
Soome peaminister Antti Rinne (keskel) ja abikaasa Heta Ravolainen-Rinne (vasakul). Foto: EMMI KORHONEN/AFP/Scanpix

Endist poliitikut Evelyn Seppa tänavu küll kohal ei olnud, aga eelmise aasta muljed on tal siiamaani eredalt meeles. 

«Eelmisel aastal sattusin juhuslikult samal ajal Helsinkisse. Oli muljetavaldav. Ikkagi ca 100 000 inimest,» sõnas Sepp. 

«Austusväärne on ka Soome peaministri julge avaldus - mida muud see on kui deklareerida Soome kuulumist tänapäeva ja Euroopasse - ja seda, et Soome on ühiskond, kus kõigi vähemuste õigus väärikale elule ja riigi kaitsele on iseenesestmõistetav. See viimane ongi kogu selle marsi peamine sõnum,» lisas ta.

Evelyn Sepp sõnas, et paraadi näol ei ole tegu «homopropagandaga», vaid ühemõttelise indikaatoriga sellest, kui tõsiselt võtab riik üleüldiselt vähemuste ja laiemalt inimõiguste kaitset.

«Soome üle olen uhke, Eesti kohta ei saa kahjuks sama öelda. Inimõigustega on paraku nii, et need, kas on kaitstud või need ei ole prioriteet. Paraku siin ei kehti ütlus, et olgu parem pool tehet kui üldse mitte. Väärtused kas on või neid ei ole. «Natuke on ja natuke ei ole» tähendab paraku seda, et inimõigused ei ole see väärtus, mida praktilise riigivalitsemise käigus ja eesliinil ka tegelikult kaitstakse,» ütles ta. 

Selle järel pöördus Evelyn Sepp endise erakonnakaaslase ja praeguse peaministri Jüri Ratase poole: «Jüri Ratas, millal astud sina uhkelt Rinne kõrvale?»

Märksõnad
Tagasi üles