Siberi karumehe lugu võttis ootamatu pöörde! Kas videos näidatud taat on hoopis Sotši kirstumees? (3)

Inna-Katrin Hein
Copy
Siberis Tõvas sattus mees karu kätte, kes vedas ta oma koopasse, pidades teda toidutagavaraks
Siberis Tõvas sattus mees karu kätte, kes vedas ta oma koopasse, pidades teda toidutagavaraks Foto: Kuvatõmmis/Youtube

Sel nädalal on maailma meedias levinud uskumatu lugu Siberi jahimehest, kes väidetavalt vireles kuu aega koopas karu vangina, kuid pääses imekombel eluga. Kuid kõik ikka oli nii?

Viimaste karu vangistuses olnud Siberi mehe lugude juures kasutatud videol on näha väidetavalt Aleksanderi nime kandvat meest haiglas, ta nahal on mustust ja ta on vigastatud, kirjutab express.co.uk.

Kinnitamata andmetel sai jahimees lülisamba raske vigastuse, mille tõttu ta ei olnud võimeline koopast põgenema. Ohvri leidsid koerte abil teised jahimehed, kes sealkandis küttisid.

Siberis Tõvas sattus mees väidetavalt karu saagiks ja metsloom hoidis teda oma koopas toidutagavarana
Siberis Tõvas sattus mees väidetavalt karu saagiks ja metsloom hoidis teda oma koopas toidutagavarana Foto: Kuvatõmmis/Youtube

Venemaa ajakirjanikud asusid uurima selle loo algallikaid, jõudes sotsiaalmeedias leviva videoni, mille juures oleva teksti järgi leiti see mees hoopis Musta mere äärsest Sotšis kirstust. Samuti elusana.

Siberi karumehest avaldas esimesena loo internetiväljaanne Eurasia Daily, kirjutades kuidas mees leiti poolsurnuna koopast, kus karu hoidis teda «konservina». Teised väljaanded viitasid selle loo puhul Eurasia Dailyle ja nii läkski liikvele uskumatu lugu raskelt vigastatud mehe ellujäämisest ja päästmisest.

Moskva ajakirjanikud uurisid Tõva vabariigi tervishoiuametnikelt juhtunu kohta, kuna mees leiti väidetavalt just Tõvast.

Ametnike sõnul ei ole neile haiglatest ja päästeametist laekunud mitte ühtegi teadet karurünnaku ja koopas vigastatuna olnud mehe kohta.

«Me ei saa kinnitada, et kuskil Tõva metsas oli inimene pikka aega vigastatuna karukoopas,» teatasid ametnikud.

Eurasia Daily peatoimetaja Aleksei Demin sõnas, et neile saadeti nimetatud video ja juures oli tekst, et see mees leiti Tõva metsas asuvast karukoopast. Ta lisas, et kohalike jahimeeste sõnul on see video autentne.

«Otsime selle juhtumi kohta veel infot ja kontrollime andmeid, sest on palju asju, mis ei klapi,» nentis peatoimetaja.

Tõva politsei uurib väidetavast koopamehest tehtud videot, et teha ta isik kindlaks. Politseinikud helistasid Eurasia Daily toimetusse ja uurisid, kust ajakirjanikud video ja selle juhtumi kohta käivad andmed said.

Politsei märkas, et 19. juunil  ilmus Vene väljaannetes lugu, milles Musta mere äärsest kuurortlinnast Sotšist leiti kirst, milles oli mudane ja vigastada saanud, kuid elus mees.

Ka sellel mehel, kes samuti kandis nime Aleksander ja kes haiglasse viidi, oli raske lülisambamurd.

Uurijate arvates ei kontrollinud Eurasia Daily piisavalt neile jõudnud informatsiooni ja uskus pimesi anonüümseid jahimehi.

«Nad said lihtsalt Sotši juhtumi, mis samuti võib olla pettus, karulooks teha. 21. sajand on võltsuudiste sajand ja meedia tarbimisel tuleb olla ettevaatlik,» nentis politsei.

Kommentaarid (3)
Copy
Tagasi üles