Idris Elba: mulle kui tumedanahalisele ei ole James Bondi kehastamine kerge (2)

Inna-Katrin Hein
Copy
Idris Elba 2018 Berliini filmifestivalil
Idris Elba 2018 Berliini filmifestivalil Foto: HANNIBAL HANSCHKE / REUTERS/Scanpix

Juba mõnda aega on spekuleeritud, et pärast Daniel Craigi võib uueks James Bondiks saada tumedanahaline Idris Elba, keda tuntakse krimiseriaalist «Luther».

46-aastane Elba andis intervjuu väljaandele Vanity Fair, kus rääkis ka võimalikust Bondi rollist.

«James Bond on ikooniline ja armastatud tegelane, kes võimaldab inimestel hetkeks argireaalsusest eemalduda. Ta pakub oma seiklustega seda, mida tavaelus ei ole,» teatas näitleja.

Ta lisas, et kui Bondi produtsendid küsiksid temalt, kas ta tahab mängida Bondi, vastaks ta silma pilgutamata jaatavalt.

Talle teeb mõnevõrra muret see, et Bondi on tavaliselt kujutatud valgenahalisena, kuid ta on nõus hakkama esimeseks tumedanahaliseks James Bondiks.

«Bondi kehastamine ei saa mulle kerge olema, sest vaatajad on harjunud valge Bondiga. Kuid minusuguse tumedanahalisega katsetamine tasub end siiski ära. Kui rahvale ei meeldi, saab sellesse rolli taas panna mõne valgenahalise,» arvas Elba.

Idris Elba 2018 Pariisis
Idris Elba 2018 Pariisis Foto: Suzanne Plunkett / REUTERS/Scanpix

25. Bondi-filmi võetakse praegu üles Jamaical ja Suurbritannias Pinewood stuudios, selle aasta alguses toimusid võtted Norras. Daniel Craigi jaoks on see viimast korda olla Bondi rollis.

Uue 007 võtteid lükati mõnevõrra edasi, sest Craig vigastas pahkluud ja vajas operatsiooni ning võtteplatsil leidis aset plahvatus, mis vigastas seal olnuid kergelt. Lisaks avastati Ühendkuningriigi Pinewood stuudio naiste WC-st salakaamera ajal, mil seal võeti Bondi-filmi üles.

Kinnitama andmetel kaaluvad Bondi produtsendid lisaks Idris Elbale veel mitut näitlejat 007 rolli. Nende seas on näiteks seriaalist «NCIS: kriminalistid» tuntud ameeriklane Michael Weatherly, kuid ka inglastest staarid Tom Hiddleston ja Richard Madden ning isegi vampiirirollis tuntuks saanud Robert Pattinson.

Veel ei ole selge, kellest saab Daniel Craigi mantlipärija.

Daniel Craig James Bondina 2008. aasta filmis «Quantum of Solace»
Daniel Craig James Bondina 2008. aasta filmis «Quantum of Solace» Foto: PLANET PHOTOS /Scanpix

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles