P, 28.05.2023

Brasiilia presidendi kaaskondlane üritas viia kokaiini salakaubana Jaapanisse

Inna-Katrin Hein
Facebook Twitter
Comments
Brasiilia president Jair Bolsonaro 28. juunil 2019 G-20 tippkohtumisel Jaapanis Osakas
Brasiilia president Jair Bolsonaro 28. juunil 2019 G-20 tippkohtumisel Jaapanis Osakas Foto: LUDOVIC MARIN / AFP/scanpix

Narkokaubanduse vastu võitleva Brasiilia presidendi Jair Bolsonaro kaaskonda kuuluv ohvitser jäi 25. juunil kokaiini salakaubaveoga vahele.

Briti meedia teatel on see mees 38-aastane Brasiilia õhujõudude seersant Silva Rodriguez, kelle reisikotist leiti 39 kilogrammi kokaiini.

Ta võeti kinni Hispaanias Sevillas, kus ta lennuk tegi vahemaandumise, et sealt edasi lennata Jaapanisse Osakasse, kus sel nädalalõpul leiab aset G-20 riikide tippkohtumine.

Hispaania politsei arreteeris brasiillase ja teda süüdistatakse narkootikumi salakaubaveos. 

Rodriguez kuulub Brasiilia presidendi Bolsonaro kaaskonda, kuid nad lendasid Jaapanisse erinevate lennukitega.

See juhtum on Bolsonaro jaoks piinlik, kuna ta on tuntud kui narkokaubanduse äge vastane ning ta on kiitnud Brasiilia kaitseväe sõdurite professionaalsust ja ausust.

Brasiilia president allkirjastas  sel aastal seaduse, mis lubab narkokuritegude eest varasemast karmimaid karistusi, kaasa arvatud sõjaväelastele.

Kokaiin. Pilt on illustreeriv
Kokaiin. Pilt on illustreeriv Foto: HANDOUT / REUTERS/Scanpix

«Me ei saa lubada, et keegi suhtub meie riiki ükskõikselt ja rikub seadusi,» sõnas president pärast seaduse allkirjastamist.

Brasiilia asepresident Hamilton Mourao kommenteeris, et Hispaanias arreteeritud ohvitser osutus narkomuulaks.

«Seda ta on, sest tal oli teel Jaapanisse kaasas väga suur kogus kokaiini. Sellist kogus ei osteta kuskilt tänavanurgalt, vaid see näitab, et ta kuulub narkokaubanduse võrgustikku,» selgitas asepresident.

Brasiilia on kokaiini tootmises maailmas esimene ning sellest riigist lähevad suured narkokogused Euroopasse ja Aafrikasse.

G-20 riikide tippkohtumine toimub Jaapanis Osakas 28. – 29. juunini.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles