Eurolaulu Raadio

Prints Harry ja hertsoginna Meghan kulutasid oma kodu renoveerimisele 2,4 miljonit naela maksumaksjate raha

Prints Harry ja Sussexi hertsoginna Meghan 8. juunil Londonis Trooping the Colour sündmusel

FOTO: Anwar Hussein / EMPICS Entertainment/Scanpix

Briti kuningakoja raamatupidamise teatel kulus prints Harry ja Sussexi hertsoginna Meghani kodu, Windsoris asuva Frogmore Cottage renoveerimiseks 2,4 miljonit naela (2,7 miljonit eurot) maksumaksjate raha.

Varem oli selles hoones viis korterit, kuid remondi käigus ühendati need nii, et tekiks terviklik maja, mis sobiks elamiseks ühele perele, teatab cnn.com. 

Maksumaksjate raha kulus eelkõige kütte-, elektri,-gaasi- ja veesüsteemi uuendamiseks. Lisaks sai hoone uue katuse, korstnad, kaminad ja trepid.

Lagede ja seinte remondi maksid Harry ja Meghan ise kinni. Lisaks lasid nad oma raha eest ehitada sisse mööblit. 

Maja välisfassaadi remont jääb järgmisesse rahandusaastasse.

Harry ja Meghani kodu remont kestis kuus kuud. Nad kolisid Kensingtoni palee kõrvalhoonest Nottingham Cottage’st Frogmore Cottage’sse aprillis, mõni aeg enne poja Archie Harrisoni sündi. Laps sündis 6. mail.

Prints Harry ja Sussexi hertsoginna Meghan tutvustamas 8. mail oma poega Archie Harrison Mountbatten-Windsorit

FOTO: PA images/Scanpix

Frogmore Cottage remondiraha tuli Walesi printsi Charlesi eelarvest. Selles on ette nähtud summad nii Charlesile kui ta kahele pojale, prints Harryle ja prints Williamile ning nende pereliikmetele. 

«Kuna Frogmore Cottage’is ei oldud kaua aega elatud, oli vaja seda remontida. See hoone kuulub kuninglike hoonete hulka ja meie eesmärgiks on seda säilitada. Sinna kolisid prints Harry ja ta abikaasa koos oma väikese pojaga, selle tõttu oli vaja seda muuta ja neile sobivaks kohendada,» teatas Briti kuningliku pere pearaamatupidaja Michael Stevens.

Frogmore Cottage on Harry ja Meghani ainus ametlik residents, nende töötajate kontorid on Buckinghami palees.

Briti kuningliku pere on 2018 – 2019 läinud maksumaksjatele maksma 67 miljonit naela (75 miljonit eurot).  

Antimonarhistide sõnul on kuningliku pere kulutused aina suuremad, lisaks majade renoveerimisele kulutavad siniverelised suuri summasid ka reisidele.

Prints Harry ja ameeriklannast näitlejanna Meghan Markle abiellusid 19. mail 2018. Pärast seda hakkas Markle kandma tiitlit Sussexi hertsoginna.