L, 25.03.2023

Annabeli aitajad: suur nimekiri Eesti kuulsustest, kes kolmekuuse tüdruku raviks oma panuse andsid

Vahur Joa
, Reporter
Annabeli aitajad: suur nimekiri Eesti kuulsustest, kes kolmekuuse tüdruku raviks oma panuse andsid
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 4
Foto: Facebook/HelpAnnabel

Annabeli raviks vajaminevad kaks miljonit eurot on koos. Sellele aitasid kaasa ka mitmed avaliku elu tegelased. Nüüd vaatame, kes kolmekuuse tüdruku abistamiseks raha kokku aitasid saada.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond teatas reedel, et haruldase geenihaigusega Annabeli maailma kallimeile ravile saatmiseks vajalik summa on koos. 

Lastefondi ja Annabeli annetuskontodel on reede õhtuse seisuga 1 924 911 eurot.

Lastefondi annetuskontodele ning telefoniannetuste läbi on Annabeli ravi rahastamiseks laekunud 897 972 eurot. Koos reservidest lisanduva 400 000 euroga on Lastefondi head annetajad aidanud Annabeli ligi 1,3 miljoni euroga. Tegemist on Lastefondi ajaloo suurima toetussummaga.

Lisaks sellele tuleb Annabeli perel tasuda kallihinnalisele ravimile lisaks veel ka Ameerika Ühendriikides osutatava meditsiiniteenuse eest, teadaolevalt ligi 295 000 eurot. Milline saab olema Annabeli ravi täpne maksumus, selgub siis, kui ettemaksuarve USA-st on laekunud. Suure tõenäosusega juhtub see järgmisel nädalal, kohe pärast viimase analüüsi tulemuste selgumist.

Nüüd vaatame kõiki neid avaliku elu tegelasi, kes Annabelil aitasid raha kokku saada. Mitmed muusikud korraldasid enda kontserdi müümiseks oksjonid, paljud annetasid oma raha ja paljud jagasid oma fännide seas telefoninumbreid, kust saab Annabeli aidata.

Stig Rästa korraldas oksjoni, mille suurim pakkumine oli 3000 eurot. Lisaks jõudis ta kokkuleppe ka MTÜ Laste Aeg ja lasteaed Väike Päike-ga, kes lubasid kanda 1600 EUR lisaks. Stig jagas ka numbreid ja esitas väljakutse teistele artistidele.

Stig Rästa alustas muusikute oksjonitega.
Stig Rästa alustas muusikute oksjonitega. Foto: Madis Sinivee/Postimees

Daniel Levi Viinalass teenis oksjoniga 1500 eurot ja annetas ka eraisikuna raha. Daniel jagas ka numbreid ja esitas väljakutse teistele artistidele.

Reket mängis Daniel Leviga golfi, pärast mida mõlemad annetasid Annabelile raha.

«Tegime Tomiga golfimängu ja auhinnaks oli Annabeli toetamine. Läks hoopis nii, et mängisime viiki ja toetame mõlemad!» kirjutas Daniel.

Liis Lemsalu annetas ise oma raha. «Mina ja minu lähedased on oma annetuse juba teinud! Toeta ka sina väikest Annabeli! Koos jõuame sihini!»

Liis Lemsalu annetas Annabelile oma raha.
Liis Lemsalu annetas Annabelile oma raha. Foto: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Syn Cole annetas ja kirjutas: «Mina annetasin, anneta palun Sina ka!» 

Karl-Erik Taukar jagas telefoninumbreid, kuhu Annabelile raha annetada.

Traffic korraldas oksjoni ja teenis 3000 eurot. Lisaks sellele jagati telefoninumbreid. Bänd jagas ka numbreid ja esitas väljakutse teistele artistidele.

Estonian Voices oksjoni suurim pakkumine oli 2000 eurot ning jagasid numbreid.

Lenna Kuurmaa jagas uudist Annabeli aitamisest, mille juurde oli lisatud ka raha annetamiseks vajalikud telefoninumbrid.

Lenna Kuurmaa jagas Annabeli aitamiseks vajaminevaid telefoninumbreid.
Lenna Kuurmaa jagas Annabeli aitamiseks vajaminevaid telefoninumbreid. Foto: Madis Sinivee/Postimees

Kristjan Kasearu jagas Annabeli abipalvet oma Facebooki lehel.

NOËP on rahaliselt vist kõige enam teinud. Laulja korraldas kahepäevase oksjoni, mille kõige suurem pakkumine oli 4000 eurot. Pärast oksjoni tähtaja kukkumist tehti veel üks pakkumine, seekord 4500 eurot. Kuigi see ei mahtunud oksjoni aja sisse, siis nõustus NOËP ka sellele pakkumisele reageerima, osaledes tulevikus heategevuse nimel kahel oksjonil. NOËP teenis 8500 eurot. Lisaks sellele jagas ta numbreid ja esitas uued väljakutsed.

Mick Pedaja korraldas oksjoni, kus kõige suurem pakkumine oli 700 eurot, jagas numbreid ning esitas väljakutsed.

Trad.Attack annetas raha. «Tegime omaltpoolt mitu annetust nii bändina kui ka eraisikutena! Nii vähe on jäänud, et aidata ühte väikest tüdrukut, kes on juba suutnud mägesid liigutada!» kirjutas bänd, kes ka Annabeli toetuseks telefoninumbreid jagas.

Frankie Animal teenis oksjoniga 800 eurot ning jagas numbreid edasi.

Frankie Animal korraldas ka oksjoni ja teenis kenakese summa.
Frankie Animal korraldas ka oksjoni ja teenis kenakese summa. Foto: Kristiin Elmat

Räppar Andrus Elbing jagas Annabeli heategevusliini numbreid.

Endine La La Ladies liige Diana Varik jagas Annabeli abipalvet oma Facebooki lehel.

Star FM saatejuht Liis Lusmägi annetas ise raha ja jagas heasoovlikult Annabeli heategevus kuulutust. 

Vähetuntud räppar Utoopia korraldas samuti oksjoni. Tema alghind oli 500 eurot ning teenis Annabeli aitamiseks natuke rohkem, 600 eurot. Lisaks sellele jagas ta infot Annabeli abistamise kohta.

Tegu ei ole kindlasti lõpliku nimekirjaga. Võimalusel see veel laieneb!

Märksõnad
Tagasi üles