T, 6.06.2023

Eesti roimad Andres Anveltiga ⟩ Kahe naise ja lapse elu võtnud südametu mõrtsukas Rosenberg tabati ülipineva operatsiooni käigus

Dagmar Lamp
, Sõbranna.ee ja teemaveebide osakonna juhataja
Facebook Twitter
Comments 1
Dagmar Lamp, Andres Anvelt
Dagmar Lamp, Andres Anvelt Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Kuritegelikke ühendusi on igasuguseid, kuid märksa harvem juhtub seda, et kuritegelik liin kandub edasi põlvest põlve ning kelmusi, pettusi ja isegi mõrvasid sooritatakse ema-isaga kõrvu ja käsikäes. Üks selline perekond on aga Eestis paljudele inimestele ränki kannatusi põhjustanud. Kui politsei lõpuks neile jälile sai, päädis see pingelise tulevahetusega ühes Põhja-Eesti talus. Tegemist oli politseioperatsiooniga, milletaolisi võib Eestis vaid ühel käel kokku lugeda. Podcast ilmus esmakordselt 27. juunil 2019 ning on nüüd arhiivis igal ajal kuulamiseks saadaval.

27. detsembril 1994 sai Viljandi tuletõrje väljakutse Kõpu külla, kus põles elumaja. Majast leiti kahe naise (üks neist oli majaomanik, 82-aastane Anna, teine 26-aastane üürnik Riina) ja ühe lapse surnukehad, sündmuskohal olid ilmselged süütamise jäljed. Surnukehadelt leiti 14 ja 12 noahaava, 8-aastasel tüdrukul 11 haava, kõik olid ka surmaeelselt vägistatud.

Riina oli kaks aastat elanud koos Margus Rosenbergiga, kelle nimi oli aga politseile juba tuttav kelmuste, pettuste, varguste tõttu.

Kuidas rullusid lahti aga need pingelised sündmused, mis viisid Rosenbergi tabamiseni? Täna on Andres Anveltil ja Dagmar Lambil saates külas K-komando võitleja, kes vaatas Rosenbergile otse silma ning saatis põgeniku poole teele vihisevad kuulid. Kuula saadet, et rännata ajas tagasi sellesse ülipingelisse öösse, kui Arukülas toimus lai politseioperatsioon, et jõhker mõrtsukas Rosenberg kätte saada.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles