Russell Crowe loobus filmirollist, mis oleks talle toonud 100 miljonit dollarit

Inna-Katrin Hein
Copy
Russell Crowe  2018
Russell Crowe 2018 Foto: Maria Laura Antonelli/AGF/SIPA /Scanpix

Austraalia päritolu Hollywoodi staar Russell Crowe avalikustas, miks ta loobus «Sõrmuste isanda» rollist, mis oleks talle toonud 100 miljonit dollarit.

Produtsendid pakkusid Crowe’ile kümmet protsenti 2001. aastal valminud filmi «Sõrmuste isand: Sõrmuse vennaskond» kassatulust kui ta oleks selles mänginud Aragorni, teatab news.com.au.

Crowe selgitas hiljutises intervjuus, miks ta Aragorni rollist loobus.

«Sain aru, et tegelikult ei soovinud režissöör Peter Jackson mind sellesse filmi, stuudio sundis teda minuga rääkima. Mu elus oli pärast «Gladiaatori» edu selline periood, kus kõik stuudiod mind tahtsid,» selgitas.

Crowe sõnul rääkis ta Jacksoniga telefoni teel Aragorni rollist  ja ta sai Jacksoni häälest aru, et ta annaks selle rolli parema meelega mõnele teisele näitlejale.

«Minu instinktid ei petnud mind ja see, kes selle rolli lõpuks sai, oli Viggo Mortensen. Iga režissöör peaks saama valida just selle näitleja, kes tema arvates rolli sobib,» sõnas Crowe.

Vuggo Mortensen «Sõrmuste isanda» Aragornina
Vuggo Mortensen «Sõrmuste isanda» Aragornina Foto: Rights Managed / Ronald Grant Archive / Mary Evan/Scanpix

Peter Jacksoni film «Sõrmuste isand: sõrmuse vennaskond» kassatulu oli 860 miljonit dollarit (765 miljonit eurot) ning kui Crowe oleks selles filmis üles astunud, siis oleks ta saanud 100 miljonit dollarit.

Crowe sõnas, et ta ei nuta seda raha taga ja tegelikult ei mõtle ta üldse sellele.

«See vahel tuleb intervjuudes esile, kuid see on minevik, millega ma ei tegele,» jätkas Crowe oma intervjuus.

Veel küsis intervjueerija temalt, et miks ta loobus 2000. aasta «X-mehed» Wolverini rollist.

«Kui ma ka oleksin selles rollis üles astunud, ei oleks ma olnud nii suurepärane nagu seda oli Hugh Jackman. See roll oli tema jaoks nagu loodud,» selgitas näitleja.

Hugh Jackman Wolverinina
Hugh Jackman Wolverinina Foto: Rights Managed / C20TH FOX / MARVEL ENTERPRISES /Scanpix

Crowe jätkas, et kui meenutada 2000. aasta filmi «Gladiaator», kus ta kehastas Vana-Rooma kindralit Maximus Decimus Meridiust, kellest sai kättemaksuhimuline gladiaator, siis oli ka selles viide hundile. 

Kaader filmist «Gladiaator». Keskel Russell Crowe Maximusena
Kaader filmist «Gladiaator». Keskel Russell Crowe Maximusena Foto: Rights Managed / DREAMWORKS/UNIVERSAL PICTURES DR/Scanpix

«Kui te mäletate, siis oli kindral Maximuse rinnakaitsel hunt ja hunt oli samuti ta kaaslane. Kui ma oleksin kehastanud veel Wolverini, oleksin võinud saada hüüdnime Härra Hunt või Huntmees ning seda ma ei soovinud,» jätkas staar.

«Gladiaatori» režissöör Ridley Scott tegi küll hundiga stseene, kuid kui filmi kokku lõigati, siis enamik neist jäeti välja.

Crowe’i kõige värskem film on vestern «The True History of the Kelly Gang», mis räägib Austraalia kuulsast lindpriist Ned Kellyst.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles