Eurolaulu Raadio

Pildid ja video: Michael Jacksoni «imedemaa» hind on kolinal kukkunud

USA popstari Michael Jacksoni surmast möödub sel kuul kümme aastat, kuid seni ei ole mitte keegi soovinud osta tema kurikuulsat Neverlandi rantšot, kus kunagi oli nii loomaaed kui lõbustuspark.

Jackson elas Californias Santa Barbara maakonnas Los Olivoses asuvas rantšos 1987 – 2006, teatab toptenrealestatedeals.com.

Jacksoni pereliikmete ja esindajate teatel sai muusik alles seal elades kogeda lapsepõlve, mis tal olemata jäi, kuna ta juba üsna varajasest east alates laulis pereansamblis The Jackson Five.

Michael Jackson 13-aastasena 1972. aastal

FOTO: / AP/Scanpix

Pärast ta surma pandi Neverlandi rantšo müüki hinnaga 100 miljonit dollarit (89 miljonit eurot), kuid seda ei ole seni keegi osta tahtnud.

Investeerimisfirma Colony Capitla lasi selle villa renoveerida ja osaliselt ümber ehitada ning viimasel ajal on see müügis 31 miljoni dollariga (27,5 miljonit eurot).

Michael Jacksoni Neverlandi rantšo hind on langenud 100 miljonilt dollarilt 31 miljoni dollarini

FOTO: AP/Reuters/ScanPix

Kinnisvaraärimees William Bone ostis 1977 Los Olivoses maad, kuhu lasi ehitada villa, sinna juurde rajas järve ja suure aia. Bone viis sellega ellu unistuse oma fantaasiamaailmast, kaastates tuntud arhitekte ja aiakujundajaid. Ta andis paigale nimeks Zaca Laderas Ranch ja ta elas selles villas kuni 1987, mil ta müüs selle Jacksonile.

Muusik Jackson ostis 1092 hektari suuruse rantšo 1987, makstes selle eest 25 miljonit dollarit (22 miljonit eurot), kuid ta investeeris sellesse veel miljoneid dollareid, et luua sinna lapsepõlve fantaasiamaailm. Ta andis oma kodule Peter Pani loo järgi nimeks Neverland.

Sinna kuulus 1200-ruutmeetrine villa, erinevas stiilis aedu, 1,6-hektari suurune järv, millel olid purskkaevud ja kahemeetrine juga, paar kivsilda, suur bassein ja tenniseväljak.  

Michael Jacksoni Neverlandi rantšo hind on langenud 100 miljonilt dollarilt 31 miljoni dollarini

FOTO: AP/Reuters/ScanPix

Jackson lasi rajada mänguraudtee, loomaaia ja lõbustuspargi, milles oli kümme atraktsiooni. Oma lastele lasi ta ehitada villala lähemale veel ühe väikese raudtee.

Neverland oli Jacksoni kodu kuni 2006. aastani, mil teda süüdistati laste seksuaalses ahistamises ja vägistamises. Need juhtumid leidsid väidetavalt aset selles rantšos.

Kuna selle paigaga seostati lapsepilastamist ja negatiivseid sündmusi, siis ei saanud ta seal edasi elada. Jackson kolis sealt ära, määrates paigale hooldajad.

2007 teatas pank, et Jacksonil on jäänud 23 miljoni dollari pangalaenu osamaksed maksmata ja kui ta neid ära ei maksa, siis läheb see rantšo võlgade katteks ja müüakse maha.

Investeerimisfirma Colony Capital sekkus ja võttis Jacksoni laenu üle, saades Neverlandi kaasomanikuks.

2009 alustas Colony Capital Neverlandi renoveerimist, lõhkudes loomaaia ja lõbustuspargi maha, asendades selle jaapani stiilis aiaga.

Jacksoni Neverlandi lõbustuspargi atraktsioonid müüdi California Sacramento laada lõbustuspargile.

Renoveerijad nimetasid Neverlandi ümber Sycamore Valley Ranch’iks. Varasema 100 miljoni dollari asemel küsitakse selle eest 31 miljonit dollarit.

Michael Joseph Jackson (29. august 1958 Indiana Gary – 25. juuni 2009 California Los Angeles) oli afroameeriklasest laulja, laululooja, tantsija ja instrumentalist.

Teda hüütakse popikuningaks, olles üks edukamaid meelelahutajaid.

Michael Jacksoni Neverlandi rantšo hind on langenud 100 miljonilt dollarilt 31 miljoni dollarini

FOTO: AP/Reuters/ScanPix