P, 2.04.2023

Elmari muusikauudised

Raadio Elmar
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Madis Sinivee / Scanpix

Toome teieni raadio Elmar 24. nädala muusikauudised. Lauri Pihlapil ilmus nostalgiline singel «93», rockbänd Must Hunt avaldas suvise singli «Tuletooja», Stefan tõi fännide ette oma uue loo «Better Days», ansambel Beati Mandolini andis välja plaadi «Itaalia värvid».

Lauri Pihlapil ilmus nostalgiline singel «93»

Värske pala «93» on Lauri Pihlapi esimene singel peale paariaastast pausi. Lauri kommenteerib: «Kuulasin ühel päeval muusikat, playlist kiskus aina enam üheksakümnendate poole ning järsku avastasin, et 1993 domineerib totaalselt. Tabasin end mõttelt, et see oligi ju minu jaoks märgiline aasta.» Muusik selgitab: «Olin küll vaid 11, kuid võtnud salamisi pähe idee, et muusikast peab saama minu elu. Loomulikult polnud mul aimugi, kuidas asjad tegelikult lähevad, aga siin ma olen.»

Lauri Pihlap usub, et paljud üheksakümnendate lapsed leiavad tekstist nii mõndagi, millega samastuda: kuidas riides käidi, mida telerist vaadati, millist muusikat kuulati, mida peale kooli tehti.
 

Rockbänd Must Hunt avaldas suvise singli «Tuletooja»

Rockbänd Must Hunt avaldas oma uusima singli «Tuletooja». Liis Lassi sõnadele kirjutatud laulule valmis ka Ülgase fosforiidikaevanduse tunnelites filmitud muusikavideo. «Kui meie ümber on inimesi, kes toovad värvid meie ellu, siis tuleb seda neile inimestele öelda,» selgitab Marko Atso värske loo peamist mõtet. Uut singlit saab live-esituses kuulda 21. juunil Viljandis klubis Cheers.
 

Ansambel Beati Mandolini andis välja plaadi «Itaalia värvid»

Beati Mandolini, mis viljeleb ainsana Eestis ehedat akustilist Itaalia muusikat, andis välja teise plaadi «Itaalia värvid». Kui esimesel albumil «Mandoliini ja lauluga läbi Sitsiilia» (2015) kõlas ainult ehtne Sitsiilia muusika kohalikus dialektis, siis värskelt albumilt leiab laiema valiku Itaalia muusikast. Nii mõnigi laul on Eesti kuulajale varasemast tuttav ja kõlab eesti keeles.

Seitsmeliikmelise Beati Mandolini vokaalsolist on Anto Õnnis. Kõlapildis on keskne pill mandoliin. Lisaks kuuleb kitarre, viiulit, löökpille, kontrabassi ja suupilli. Ansambli ülejäänud liikmed on Ants Õnnis, Tõnu Raadik, Are Jaama, Teet Veskus ja Joosep Sang.

Alanud suvi on Beati Mandolini jaoks tihe - äsja esineti suure publiku ees Haapsalu Itaalia muusika festivalil, 17. juunil ootab ees kontsert Suure-Jaani muusikafestivalil ja 10. juulil Viljandi vanamuusikafestivalil.
 

Revalsi uus lugu räägib tuhandest patust

Revalsi liige Jaanus Saago kommenteerib laulu nii: «Antud lugu kõditab ilmselt nii mõnegi südametunnistust. Vigu oskame me kõik teha, aga kas ka nendest kõrgemale näha? Aus ja loogiline samm oleks andestus. Tegelikult jõuamegi sinna, et paljud edastavad suvelugude puhul ilusat, lustakat ja ülimat positiivset pilti. Meie arvame, et suvi on üks patustamise aastaaeg, küll sügis toob andestust ja jõulud ometigi rahu».

Lugu sai salvestatud Siunusoid Stuudios ja Tallinna Linnahalli stuudios. Muusika autoriks on Jaanus Saago, sõnad kirjutas Triin Niitoja.
 

Ansambel N.O.O.B saatusesse ei usu

Aasta alguses teatasid Olavi Otepalu bändi neli endist liiget Mikk Tivas, Indrek Luukas, Martti Mikk ja Gert Gregor Källo uue koosseisu N.O.O.B alustamisest. Nüüd avaldas bänd koos muusikavideoga oma teise singli «Saatust suunates».

Laul räägib erinevatest valikutest ning innustab saatust trotsides läbi raskuste liikuma. Loo autor Indrek Luukas usub, et iga inimene saab ise oma eluga paljutki ära teha, seda juhtida. N.O.O.B solist Mikk Tivas lisab, et ei usu, et saatus oleks elus midagi ette määranud, oluline on tahe.

Uuele laulule valmis koostöös näitleja Anti Kobini ja firmaga United Dream Studios ka muusikavideo.
 

Stefan tõi fännide ette oma uue loo «Better Days»

Veebruaris Eesti Laulu finaalis looga «Without You» kolmandale kohale tulnud Stefan avalikustas uue ingliskeelse singli «Better Days».

Lugu on valminud koos briti laulukirjutajate Katie Sky ning Tara Priya Chandraga. Stefan, Katie ja Tara läksid koos produtsent Raul Ojamaaga stuudiosse ja nii see lugu sündiski.

Loo produktsioon ja lihvimine võttis mitu kuud aega ja abiks olid väga paljud Eesti parimad muusikud. Pidevalt tundus, et midagi on ikka vaja paremaks teha, kuid see pikk protsess tasus ennast ära ja lõpuks on lugu avaldamiseks valmis.
 

Rokkbänd Kobra esitab Shanonile väljakutse

Kobra on uus ansambel, mille koosseisu kuuluvad Margus Vaher, Mart Veski, Erkki Reimann, Tarmo Sillaots ja Eimel Kaljulaid. Üheskoos otsustasid nad esitada väljakutse bändile Shanon.

Kobra pressiteates seisab nii: «Kui sel aastal võitis Shanon eesti muusika karika, siis järgmisel aastal on meil plaanis see tiitel neilt sõbralikult üle võtta, seega viskame omalt poolt kinda ja esitame väljakutse. Win-win situatsioon – meile motivatsioon pingutada ja nemad ei saa ka loorberitele puhkama jääda».

Ansambel loodab sel aastal avaldada ka esimese täispika stuudioalbumi.

Eelnevalt on Kobral ilmunud kaks singlit «Nii ma siis lendan» ja «Veidi veel». Äsja tuli välja ka nende ahjusoe suvelugu «Suvetuul».

Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Märksõnad
Tagasi üles