SUVEL PUHKAMA Kuhu reisiksid Eesti tuntud inimesed, kui rahas ei oleks küsimus?

Vahur Joa
, Reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nika Marula džunglis
Nika Marula džunglis Foto: Erakogu

Suvi on puhkuste aeg ja ükskõik, mis valdkonnas sa ka ei töötaks, kõik vajavad võimalust hinge tõmmata. Aga isegi siis, kui aja leiab, takistab puhkusele minemist raha. 

Kuid unustame hetkeks raha. 

Kui raha ei oleks küsimus, siis on terve maailma meile valla. Me saame reisida Ameerikasse, Aafrikasse, Austraaliasse, Aasiasse, saame reisida mööda ja üle Euroopa. Me saame teha ja kogeda kõike, mida meie fantaasia meile võimaldab.

Ning kui meil on oma kujutlus sellest, kuhu me reisida tahame või mida teha soovime, siis ongi ainuke küsimus raha.

Küsisime mitme Eesti avaliku elu tegelase käest, kuhu nemad tahaksid reisida, kui raha ei oleks küsimus. 

Loe nende vastuseid ja vaata, kas sinu kujutlus ideaalsest reisist kattub kellegagi.

AJAKIRJANIK KRISTINA HERODES

Mida puhkusega ette võetakse, ütleb inimese kohta palju. Nii et mingi kergekaaluline küsimus see pole, hoopis raju paljastus! Laias laastus võib unistuste põhjal joone vahele tõmmata – ühtedele soe meri, lebo, poputamine ja pidu kärarikkas seltskonnas, teistele jahedad mäed, karm ronimine, askeetlik elu ning üksindus. Kummalisel kombel sobib minule just see teine. Parim puhkus tähendab tavaliselt nii suurt füüsilist pingutust, et tagasi tööle jõudes tundub kogu tavaelu minu jaoks nagu puhkus olevat. Kuid vaimse poole pealt klaarib see kõvaketta imeliselt ära. Minu reiside eesmärk on pea alati looduse keskel olla, maailma avastada, vabadust tunnetada, enda võimed proovile panna ning midagi ebareaalselt ilusat näha.

Kristina Herodes Dolomiitidel.
Kristina Herodes Dolomiitidel. Foto: Erakogu

Küllalt kummaline kirg tõtt-öelda, sest tavalisel töölainel surfates sobivad mulle nii möll, peod kui inimesed ülihästi. Glamuur, sära, luksus ja poputamine – kõik kõlbab. Kuid puhkusel ajab see kraam mul juhtmed kokku. Tahaks puhast õhku, avarust, kaugust, vaikust ja rahu.

NÄITLEJA MAARJA TAMMEMÄGI

Minu paradiis puhkepaik asub väga lähedal. Nimelt Värskas, kus metsade vahel on meie õdus maakodu. Seda külastan aastaringselt, kui on tarvis n-ö akusid laadida. Aga välisreisidest kibelen juba pikemat aega Maldiividele. Tahaks kogeda sellist India ookeani saareidülli.

Maldiivid.
Maldiivid. Foto: CATERS NEWS / Caters News Agency

JUUTUUBER DEANA NOOP

See pole küll eriti suvine või tüüpiline sihtkoht, kuid olen alati tahtnud Islandile minna. Ei teagi, miks. On alati lihtsalt kutsunud mingil põhjusel.

Samas kui kõik välismaa juutuuberid, keda jälgin praegu, järjest Balile palmi alla lähevad, siis tekib endal ka soov minna. See Bali on pigem tuju kui unistus muidugi.

Island
Island Foto: Sarah Bethea / SWNS.com / Sarah Bethea / SWNS.com

LAULJA JA BLOGIJA HELEN ADAMSON

Kui raha ei oleks küsimus, siis sõidaksin ma Madagaskarile. Minu suurim unistus on olnud Madagaskarile sõita. Madagaskar on lihtsalt niivõrd eriline sihtpaik, kuna ta on muust maailmast olnud eraldatud miljoneid aastaid ja seetõttu on Madagaskari loodus täiesti unikaalne. Seal kasvavad taimed ja elavad loomad, keda mujal maailmas ei kohta, näiteks baobabipuud ja leemurid. Ma arvan, et see on kogemus, mis erineb täiesti senistest reisikogemustest.

Madagaskar.
Madagaskar. Foto: Inaki Relanzon / 1

LAULJA MERIT MÄNNISTE

Möödunud aastal sai seigeldud Gruusias. See maa ja need inimesed hakkasid mulle nii meeldima, et ma meeleldi külastaksin neid taas! Meie kaasmaalased on nii mõneski riigis meie margi päris täis teinud, õnneks grusiinid meid veel austavad ja armastavad. Seal on olla eestlane uhke ja hää!

Gruusia.
Gruusia. Foto: ZURAB KURTSIKIDZE / EPA

LAULJA INGA TISLAR

Kui raha ei oleks küsimus, siis ausalt öeldes seaks eesmärgiks külastada igat riiki maamunal. Veel ei ütleks ära USA tripist, kus külastaks igat osariiki. Aga samas mind tõmbab viimasel ajal ka Hiina ja Jaapani poole.

Fuji mägi Jaapanis.
Fuji mägi Jaapanis. Foto: Caro / Schuelke / Caro / Schuelke

AJAKIRJANIK HEELIA SILLAMAA

Õnneks leidub minu praegusesse unistuste sihtkohta USAsse päris heade hindadega lennupileteid ehk raha taha asi kinni ei jääks. Küll aga aja! Minu suur unistus oleks terve suvi ehk kolm kuud mööda USA-d ringi trippida, aga kahjuks ei õnnestu mul keskmise eestlasena seda aega kuskilt leida.

San Luis Obispo, California
San Luis Obispo, California Foto: Bob Wick / ZUMAPRESS.com

USA-sse armusin sel talvel, kui käisin Finnairi pressireisil Californias. California külastamine tekitab tunde nagu oleksid korrapealt Hollywoodi filmi sattunud. Seega kõik, kes Nolani filmi jaoks Linnahalli katusele ei mahtunud, on minuga tulevikus USA roadtripile oodatud!

LAULJA NIKA MARULA

Mina tahaks hea meelega külastada Madagaskari saart, kuna tundub, et seal nagu minu kunagises minu lemmikus multikas ilus mõnus ja soe. Ja ilmselt mina tahaks tervet maailma näha, kui rahas ei ole küsimus.

Madagaskar.
Madagaskar. Foto: Inaki Relanzon / 1

LAULJA MERILIN MÄLK

Kui raha ei oleks küsimus, siis ilmselgelt läheksin kuskile kaugustesse, aga ega ei viitsigi. Meeldiks hoopis minna näiteks paadimatkale kuskile Eestisse, Lätti või Leetu. Lihtsalt meeldiva seltskonnaga, kes suudaksid samuti nautida lihtsalt loodust ja ei kardaks metsloomi ega ämblikke. See oleks alles puhkus.

LAULJA RANELE RAUDSOO

Mulle meeldib väga palju reisida - püüan ikka 4-5 välisreisi aastas ette võtta. Ka hetkel olen Itaalias sooja ilma ja ilusat maastikku nautimas. Enamasti jäävad minu reisimised vahemikku oktoober kuni aprill, kuna suveperiood olen esinemiste ja muude ettevõtmistega väga hõivatud. Kui reisi planeerin, siis sihtkoha otsustab reisi eesmärk - kas tahan rannas päevitada, kultuuri ja maastikku nautida või hoopis midagi kolmandat.

Geiser Islandil.
Geiser Islandil. Foto: TATYANA ZENKOVICH / EPA

Üheks sihtkohaks, kuhu tulevikus kindlasti reisida tahan, on Island. Seda just seetõttu, et sel pisikesel saareriigil on väga palju pakkuda. Sinised laguunid, geisrid, virmalised, arhitektuur, maastik ja loomulikult Star Warsi võttepaigad. Tahan seda kõike oma silmaga vaatama minna ja kindlasti millalgi ka lähen.

POLIITIK RAIMOND KALJULAID

Meil on kavas olla pikemalt Hiiumaal. Meile seal väga meeldib, oleme käinud mitmeid kordi seal matkamas ja sel suvel tahame olla pikemalt Hiiumaal. Eelmisel suvel puhkasime Portugalis, sel korral ilmselt oleme kodumaal ja suve jooksul jõuame veel mitmele poole Eestis.

Ristina tuletorn Hiiumaal.
Ristina tuletorn Hiiumaal. Foto: LIIS TREIMANN / PM/SCANPIX BALTICS

Laenutasin raamatukogust endale mitmekümne sentimeetri jagu kirjandust välissuhete ja Brexiti kohta. Seega kavatsen puhkusel küll puhata, aga samas loen ka erialakirjandust.

LAULJA STEFAN

Uus-Meremaale tahaks minna, sest see tundub nii puutumatu koht ja looduse poolest õnnistatud täiega.

Uus-Meremaa.
Uus-Meremaa. Foto: McPHOTO/M. Gann / imago/blickwinkel

MOEDISAINER GERLI A. CHANTELLE

Mul ei ole puhkust enne juulit, aga reisiksin vist lihtsalt mööda linna ringi ja ei teeks tööd - see oleks juba luksus

Monaco.
Monaco. Foto: Peter Seyfferth / imago images / Peter Seyfferth

Tegelikkuses läheks eeldatavasti Prantsuse rivierale, Itaaliasse, Kreekasse. Praegu on Euroopas ilusad ilmad.

LAULJA INGER FRIDOLIN

Kui raha ei oleks küsimus, siis minu üks unistuste reis oleks minna Bora Borale. Mind tõmbab selle saare puhul helesinine vesi ning see, kuidas väiksed elamud paiknevad vee sees. See on justkui paradiis ning ma tahan väga kuskil sellises paigas päikest nautida.

Bora Bora.
Bora Bora. Foto: / ©The Image Works / TopFoto
Tagasi üles