Nike

Stig Rästa hind oksjonil kasvas veelgi

Stig Rästa.

FOTO: Konstantin Sednev / EESTI MEEDIA/SCANPIX

Haruldast haigust põdev kolmekuune Annabel vajab raviks rohtu, mille hind on üle kahe miljoni euro. Sellise summa kokkusaamine on meeletult raske, kuid paistab, et mitte võimatu. Enda panuse annab ka muusik Stig Rästa, kes pani end oksjonile.

Laulja ja laulukirjutaja Stig Rästa teatas eile Facebookis, et paneb end Annabeli nimel oksjonile. Muusik pani müüki enda kontserdi, lubades esineda enampakkumise teinud inimese valitud kohas.

«Abivajajaid on palju! Hetkel, aga vajab abi üks väike tüdruk, kellel on puudu veel liiga palju. Sellega seoses panen oksjonile ise enda kontserdi. Tulen ükskõik, kuhu Eestis kohale ja sellisel kuupäeval, mis sobib meile mõlemale. Pange kommentaaridesse oma summa ja selle raha anname koos Annabelile,» kirjutas Stig.

Muusik pani enda kontserdi algsummaks 300 eurot. Ta lisas, et oksjon kestab kaks päeva ning raha tuleb kohe üle kanda.

Kui kuulutus sai üles hakkasid inimesed järjest oma summasid pakkuma. Algsumma pakuti välja juba esimese tunni jooksul. Natuke aega hiljem seda juba duubeldati. Õhtu lõpuks ületas summa tuhande euro piiri. Marguse nimeline mees pakkus Stigi kontserdi eest 1500 eurot.

Aga sellega pakkumised ei piirdunud. Inimesed nägid Stigi kuulutust ning kutsusid ka firmasid pakkumisi tegema. 

Sander L. suurendas hinda 1600 euro peale. Madis M. suurendas täna pakkumist 2000 euro peale.

Kuid ka sellega asi ei piirdunud. Pikalt oli kõige kõrgema pakkumise omanik Madis A., kes pakkus välja 2500 eurot. Eile hilisõhtul suurendas Kalev R., kes Kuuldeaparaad.ee nimel suurendas summat 3000 euro peale.

Peale selle, et Stig end oksjonile pani, esitas ta sama väljakutse Daniel Levile,  Trafficile ja NOËPile, kellel palus väljakutse edasi saata. 

Raviga tuleks alustada niipea kui võimalik.

FOTO: HelpAnnabel

Väiksel Annabelil avastati üliharuldane geenihaigus - spinaalne lihasatroofia ehk SMA, mida esineb ühel lapsel 10 000 imiku kohta. Selle tulemusena ei arene edasi Annabeli käte, jalgade ja kaela lihased. Haiguse ravi Eestis puudub, aga Annabeli elu võib päästa üle kahe miljoni euro maksev uudne ravim.

Annabeli aitamiseks on tehtud Facebookis lehekülg. Seal seisab, et Eestis on sellise diagnoosiga lapsed määratud siiani surema - eluiga ei prognoosita üle ühe-kahe aasta.

Üle maailma ilmus aga hiljuti uudis uudsest geeniravimist, mis aitab just seda haigust ravida ühe süstiga. Rohu nimi on Zolgensma ja see on maailma kalleim ravim - 2,125 miljonit dollarit. Oluline on ka raviga sekkumise kiirus - mida varem alustada, seda suurem on täieliku paranemise tõenäosus. 

Haigus esineb ühel imikul 10 000 kohta. 

FOTO: Erakogu

Väikese Annabeli kallihinnalise geeniravi toetuseks on kogunenud 1 433 161 eurot.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodel on Annabeli toetuseks tehtud annetusi kogusummas 546 438 eurot, sellele lisandub Lastefondi reservidest 400 000 eurot. Lapse vanemate poolt loodud HelpAnnabel annetuskontol oli täna õhtuks 486 723 eurot.

Esmaspäeva varahommikul annab Annabel vereanalüüsi, mis jõuab Synlab Eesti vahendusel loetud tundidega Ameerika Ühendriikides asuvasse laborisse. Kui ka see, päris viimane meditsiiniline nõue täidetud saab, jäävad ameeriklased ootama ettemaksu Annabeli ravile kinnitamiseks.