R, 29.09.2023

Singapuri ärileht: Nolan väntab uut filmi spioonipüüdjate riigis

Elu24
Facebook
Comments
Christopher Nolan (keskel) saabus Tallinna suure meeskonnaga.
Christopher Nolan (keskel) saabus Tallinna suure meeskonnaga. Foto: Eero Vabamägi

Singapuri äriajaleht The Business Times kuulutas, et Hollywoodi režissöör Christopher Nolan filmib uut linateost ekskommunistlikus riigis, kus püütakse osavalt spioone.

Ingliskeelse päevalehe The Business Times väitel on Eesti kui Euroopa juhtiv spioonipüüdjate riik (spy-catcher-in-chief) köitnud Hollywoodi filmitegijate tähelepanu.

«Eesti on lähiaastate jooksul paljastanud pea 20 Vene agenti, nende seas 2008. aastal kinni nabitud kõrge kaitseametnik, kelle NATO järele nuhkimist peetakse üheks tõsisemaks luuretööks külmast sõjast saati,» kirjutatakse Singapuri väljaandes.

Paistab, et silmas on peetud endist riigiametnikku Herman Simmi, kes 2008. aasta septembris vahistati ning Eesti ja NATO riigisaladust sisaldavate dokumentide edastamise eest Venemaale vangi pandi.

Värvikalt mainitakse ära ka jant Eston Kohvri ümber. «Viis aastat tagasi ületasid Vene agendid riigipiiri ja võtsid välgugranaatidega rajalt maha kohaliku kaitsepolitseiametniku. Ta viidi Moskvasse ja mõisteti 15 aastaks vangi, enne kui toimus samasugune vahetus nagu Steven Spielbergi filmis «Spioonide sild»,» kirjutab väljaanne.

Kaitsepolitseinik Eston Kohver sisenemas kaitsepolitsei Lõuna osakonnas pressikonverentsile.
Kaitsepolitseinik Eston Kohver sisenemas kaitsepolitsei Lõuna osakonnas pressikonverentsile. Foto: Margus Ansu

Teadupärast on ka Nolani uus teos «Tenet», mis peaks kinodesse jõudma 2020. aasta juulis, spioonitemaatikaga.

Singapuri väljaanne on vahendanud ka peaminister Jüri Ratase sõnu, kes usub, et filmivõtted tõstavad turistide huvi Eesti vastu. Samuti on välja toodud kultuuriminister Tõnis Lukase tsitaat, et Eesti teenib tänu võtetele 16 miljonit eurot.

Eestit on artiklis võrreldud teiste Ida-Euroopa riikidega, kus on viimastel aastatel filmi- või sarjavõtted toimunud. Ära mainitakse Leedu, kus võeti üles HBO hittsari «Tšornobõl», ning Horvaatia sadamalinn Dubrovnik, mida nägi viimases «Star Warsi» filmis ja millest sai «Troonide mängu» King's Landing.

«Troonide mängu» viimase osa eksklusiivne esilinastus Dubrovnikus.
«Troonide mängu» viimase osa eksklusiivne esilinastus Dubrovnikus. Foto: PA Pictures/Scanpix

The Business Times hoiatab tallinlasi, kuna Dubrovniku vanalinnast sai pärast võtteid hullumeelne turistimagnet, mida külastas päevaga üle 10 000 inimese. Seepeale ähvardas UNESCO linna maailmapärandi nimistust maha võtta, kui nad turistide hulka ei piira.

Singapuri ärilehe artiklis on mainitud ka alkoholiaktsiisi tõusu, mistõttu on Eestis Soome turiste vähemaks jäänud. Samuti on räägitud vaidlusest Laagna tee sulgemise teemal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles