Siinsetel vetel korraldatakse aastas üle kümne rahvusvahelise kalapüügivõistluse, millest tuntuim on Tiger Cup. Tänavu püütud suurim lõhe kaalus koguni 20,26 kilo, haug 13,85, forell 6,8 ja ahven 1,45 kilo.
Võrkudesse jääb sageli ka siiga, koha ja lesta. Septembri keskpaigast jõulukuuni kestab parim haugi püügiaeg. Lõhepüügi kuldaeg olevat aprillis. Meriforelli käiakse püüdmas ka talvel merejäält.
Kui kellelgi tärkas tõsisem huvi kalastamise vastu võiks avada internetis leheküljed siin ja siin. Sealt leiate kõige värskemad teated võistlustest ja rekorditest.
Külastajaid meelitatakse Ahvenamaale ka mitmete suurüritustega. Juulikuiste festivalide Rockoff ja Alandia Jazz kuulajaskond ületab saarte enda elanikkonna ulatudes mitmekümne tuhandeni. Talvist vaikelu püütakse murda veebruaris festivaliga Mariehamn Winter Jazz Blues.
Ahvenamaa on paik, kus võib leida rahu ja üksindust, kultuuri ja seltskonda nii suvel kui talvel.
---
Sellel varahommikul oli kõik märg. Puud ja majad, rohi ja põõsad. Kõik tilkus ja nirises öisest vihmast, kastest ja udust. Märja mulla, märgade lehtede ja mere lõhnad sulasid buketiks, mida keegi pole siiani suutnud pudelisse panna.
Paaril varasemal hommikul oli maa juba külmast kahutanud. Tänane lõunatuul tõi üle mere veidi soojemat õhku.
Olin mere ääres selle üürikese hetke, kui päike tõusis ja hommikuse udu hajutas. Hetk tagasi oli kõik veel hämar ja sombune, hetk hiljem oli kogu salapära kadunud.
Hommikune hall udu ja päikesetõusu puna segunesid värvidemänguks, mida ei peaks tõeseks kui poleks näinud. Nii nagu vaatad vahel mõnd maali või akvarelli ja pead kujutatut kunstniku nägemuseks.
---
Eckerö kirik ja seda ümbritsev väike surnuaed oli hommikul inimtühi. Vaid jumalakoja sees kõlasid vaiksed orelihelid, mis aeg-ajalt katkesid, et siis uuesti hoo üles võtta.