Video: kas teeb Helmetele silmad ette? Donald Trump sai kingituseks ägeda kaabu

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
President Trump proovis kaabut pähe.
President Trump proovis kaabut pähe. Foto: Kuvatõmmis Youtube'i videost

Möödunud nädalal Suurbritannias riigivisiidil viibinud USA president Donald Trump sai kohalikult saatejuhilt kingituseks kaabu.

Inglise telesaatejuht ja ajakirjanik Piers Morgan kinkis Trumpile kaabu, millesarnaseid armastas kanda legendaarne Briti peaminister Winston Churchill. Trump proovis kaabut ka pähe ning jõudis järeldusele, et need sobisid Churchillile palju paremini. «See on vist natuke suur,» arvas president.

Nagu teada, kannavad sarnaseid peakatteid ka siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helme ning selle järgi on EKRE võimuladvikut nimetatud ka «kaabudeks».

Mart Helme kannab sarnast musta kaabut.
Mart Helme kannab sarnast musta kaabut. Foto: Sander Ilvest.

EKRE poliitikud on avaldanud Trumpile toetust. «Kuigi Eesti on võrreldes USAga väike riik, on paljud president Trumpi poolt esile toodud probleemid ja eesmärgid samad ka meil,» on öelnud poliitik Peeter Ernits.

Pühapäeval teatas Mart Helme, et kui EKRE saab valitsuses peaministrikoha, viiakse Eesti saatkond Iisraelis USA ja Trumpi eeskujul üle Tel Avivist Jeruusalemma.

Kuidas kaabu Trumpile pähe istub, vaata videost!

Tagasi üles