Pildid ja video: ligi nädal aega tagasi matkarajal kaduma läinud mees leiti elusalt

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kuvatõmmis Youtube'i kontolt: Arkansase matkarajal kaduma läinud Joshua McClatchy.
Kuvatõmmis Youtube'i kontolt: Arkansase matkarajal kaduma läinud Joshua McClatchy. Foto: Youtube/ People News

Joshua McClatchy perekond kuulis noormehest viimati 1. juunil, mil ta sõnumineeris oma emale, et on matkarajal ära eksinud, vahendab People.

Joshua läks ligi nädal aega tagasi kaduma Arkansase matkarajal. Sama päeva hommikul saatis ta emale pilte matkarajalt ning umbes viis tundi hiljem kirjutas talle uuesti ja andis teada, et on eksinud.

«Tere, ema. Ma vajan su abi,» kirjutas mees. «Jää rahulikuks ja me saame sellega hakkama.»

McClatchy ema sõnul oli see esimene kord, mil ta poeg läks üksinda matkama. «Josh pole varem sellistel radael käinud, aga enne minekut uuris ta nende kohta rohkelt.»

«Ta uuris viimastel kuudel mitmete erinevate radade kohta ja oli väga elevil. Ta valis lõpuks selle raja, sest seal oli juga ning talle meeldivad need väga,» sõnas McClatchy ema.

Mehe leidmiseks lõi perekond ka GoFundMe lehekülje, millele laekus nelja päeva jooksul annetusi üle 11 000 dollari.

Laupäeval kirjutas tema õde Miranda Balduf, et pärast kuut päeva kestnud otsinguid on noormees elusalt üles leitud. ««Me saime ta kätte,» need on kõige ilusamad sõnad, mida ma eales kuulnud olen,» kirjutas ta Facebooki.

Ta tänas oma postituses ka kõiki päästjaid ja vabatahtlike, kes tema venna otsingutele kaasa on aidanud. «See maastik on andestamatu ja te kõik olite otsingutega järeleandmatud.»

Matkaja Joshua McClatchy jäi Arkansase matkarajal kuueks päevaks kadunuks. 
Matkaja Joshua McClatchy jäi Arkansase matkarajal kuueks päevaks kadunuks. Foto: Youtube/ People News

«Imeline oli tunnistada seda, kuidas pimedusest ilmusid välja laternad ja kuidas seejärel oli näha Joshi nägu, keda kandsid kõige tugevamad mehed ja naised.»

Miranda lisas ka, et tema vennal läheb väga kenasti.

John Obeidin, kes on McClatchy korterikaaslane, tänas samuti kogu päästjate tiimi. «Iga inimene, kes selles päästeoperatsioonis osales, on uskumatu,» kirjutas ta.

«Ta läheb nüüd haiglasse ja seejärel koju.»

ABC News vahendas, et päästjatel õnnestus 38-aastane McClatchy helikopteriga leida juba reedel, ent selleks, et meheni jõuda, pidi päästjad jalgsi umbes tund aega matkama.

Päästjatel läks kokku umbes neli tundi, et mees elusa ja tervena matkarajalt välja tuua.

Tagasi üles