Pildid: USA president ja esileedi elavad Ühendkuningriigi visiidi ajal villas, mis müüdi USA-le 1 dollariga

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump ja ta naine Melania Trump alustasid täna, 3. juunil kolmepäevast visiiti Ühendkuningriigis, kus kohtuvad nii kuninganna Elizabeth II kui valitsusesindajatega.

Trumpid ööbivad ajaloolises villas Winfield House'is. Selle omanik müüs hoone vaid 1 dollariga USA-le ja sellest sai Londonis resideeruva USA suursaadiku residents,  teatab news.com.au.

Londonis resideeruva USA suursaadiku residents Winfield House, kus Donald ja Melania Trump ööbivad

FOTO: Mandel Ngan / AFP/Scanpix

Nimetatud hoone asub 16. sajandi Inglise kuninga Henry VIII kunagistel jahimaadel Regent Parkis. Tegemist on 18. sajandil ehtatud villaga, mida on nii 19. kui 20. sajandil ümber ehitatud.

Londonis resideeruva USA suursaadiku residents Winfield House, kus Donald ja Melania Trump ööbivad

FOTO: DANIEL LEAL-OLIVAS / AFP/Scanpix

Varem kuulus see Woolworthi kaubamaja pärijannale Barbara Huttonile (1912 – 1979). Teise maailmasõja ajal oli see Briti kuninglike õhujõudude kasutuses, kuid siis jäi tühjaks.

Hutton müüs enne USAsse tagasipöördumist selle villa oma riigi valitsusele, küsides selle eest vaid sümboolse 1 dollari. Jõuka naise soov oli, et sellest hoonest saaks Londonis resideeruva USA suursaadiku residents.

USA valitsus lasi Winfield House’i renoveerida ning seal on olnud vastuvõttudel nii presidente kui siniverelisi.

Londonis resideeruva USA suursaadiku residents Winfield House, kus Donald ja Melania Trump ööbivad. Katusel on näha turvameeskonda, kaasa arvatud snaipreid

FOTO: Carlos Barria / Reuters/Scanpix

Donald Trumpi kaaskonda kuuluvad ka ta kolm vanemat last, Ivanka, Don Jr ja Eric. Noorim laps Tiffany Trump on samuti Londonis, kuid tal ei ole esindusülesandeid. Teda nähti möödunud nädalalõpul eksklusiivses klubis Annabel’s.

Trumpid kohtuvad Buckinghami palees kuninganna Elizabeth II, prints Charlesi ja hertsoginna Camillaga. Pärast kohtumist on lõunasöök, millel osalevad ka prints William, hertsoginna Catherine ja prints Harry, kuid mitte hertsoginna Meghan, kes on lapsehoolduspuhkusel.

USA president Donald Trump ja Briti prints Charles (ees) ning USA esileedi Melania Trump ja Conwalli hertsoginna Camilla Buckinghami palee aias

FOTO: Alex Brandon / AP/Scanpix

Kritiseerijate arvates on 6. mail sündinud poeg Archie Harrison Meghanile hea ettekääne, et mitte kohtuda oma sünnimaa presidendiga.

Trumpid kohtuvad samuti Yorki hertsogi Andrew'ga, kellega koos minnaks Westminster Abbeysse.

Õhtul leiab Buckinghami palees aset bankett, kus on esindatud kahe riigi diplomaadid ja valitsusesindajad. 

4. juunil on Trumpil ees kohtumine Briti valitsusliikmete, kaasa arvatud veel viimaseid päevi peaministri ametis oleva Theresa Mayga ja rahvaste ühenduse esindajatega.

Kinnitamata andmetel läheb Donald ja Melania Trumpi Ühendkuningriigi visiit maksma  üle 32 miljoni dollari (üle 28 miljoni euro), kuna Trump võttis kaasa palju ihukaitsjaid, helikopteri, kuulikindla auto ja tuumakoodide kohvri, mis vajab erivalvet.

Kuninganna Elizabeth II koos Donald Trumpiga (keskel), vasakul on USA esileedi Melania Trump ning paremal prints Charles ja hertsoginna Camilla

FOTO: Frank Augstein / AP/Scanpix

Ühendkuningriigis on Trumpi visiidi ajal oodata temavastaseid proteste, kuna brittidele ei meeldi tema äärmuslikud poliitilised seisukohad ja labased sõnavõtud sotsiaalmeedias.