T, 6.06.2023

Noortedraamas «Ohakalind» vaevleb muuseumiplahvatuses ema kaotanud noormees elu mõttetuse käes

Spekter
Facebook Twitter
Comments
Nicole Kidman ja Ansel Elgort filmis «Ohakalind»
Nicole Kidman ja Ansel Elgort filmis «Ohakalind» Foto: IMDB

20. septembril jõuab Eesti kinodesse noortedraama «Ohakalind» (The Goldfinch), mis põhineb Pulitzeri auhinna võitnud romaanil. Filmis teevad kõrvalosa mitmed tippnäitlejad, eesotsas Nicole Kidmani, Sarah Paulsoni ja Luke Wilsoniga ning lõpetades Netflixi sarjast «Stranger Things» tuule tiibadesse saanud Finn Wolfhardi ja «Baby Driveri» Ansel Elgortiga.

Kolmeteistkümneaastaselt elab New Yorgi poiss Theodore Decker – pühendunud ema ja hoolimatu, kodust lahkunud isa laps – imekombel üle õnnetuse, mis rebib tema elu tükkideks. Theodore leiab peavarju ühe jõuka sõbra perekonna juures ning kolib rikaste linnaossa. Paraku piinab teda väljakannatamatu igatsus ema järele ning ka suhted uues koolis ei edene just suurepäraselt. Nii klammerdubki ta aastate möödudes selle ühe asja külge, mis talle kõige rohkem ema meenutab: väikese, kummaliselt paeluva maali külge, mis tõukab teda lõpuks kriminaalse allmaailma rüppe.

Kasvades õpib Theo liikuma mängeldes kõrgklassi söögitubade ja tolmuse labürindilaadse antiigipoe vahel. Ta on eemale tõugatud ja armunud – ning maal, mis on tema talisman, asetab teda üha aheneva ning üha ohtlikumaks muutuvama ringi keskmesse.

«Ohakalind» on läbi tänapäeva Ameerika viiv kummituslik odüsseia ning paeluvast väest kõnelev tragöödia. Loos põimuvad unustamatult eredad tegelaskujud ja närvesööv pinge. See on lugu kaotusest ja kinnisideedest, ellujäämisest ja eneseotsingutest, armastuse sügavaimatest saladustest, identiteedist ja saatusest.

«Ohakalind» põhineb ameerika kirjanduse elava klassiku Donna Tartti samanimelisel romaanil, mis võitis paljude auhindade kõrval Pulitzeri kirjanduspreemia. Varem on kirjanikult eesti keeles ilmunud romaan «Salajane ajalugu».

Apollo Kinodes alates 20. septembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles