Nike

Video: Keenia jooksja näitas, et tal on kuldne süda

Simon Cheprot aitas kaaslmaalast Kenneth Kipkemoid, kes kümne kilomeetri jooksus enne finišit kokku kukkus

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Nigeerias Edo osariigis Okpekpes toimus sel nädalal 10 kilomeetri tänavajooks, millel osales ka Keenia jooksja Simon Cheprot.

Cheprot oli juba üsna finiši lähedal, kui märkas, et ta kaasmaalane Kenneth Kipkemoi kokku kukkus ja ta tõttas talle appi, teatab mwakilishi.com.

Cheprot tõstis Kipkemoi maast üles ja vedas ta kaasa, kaks meest ületasid finišijoone koos. Parameedikud võtsid Kipkemoi oma hoole alla.

Enne Cheproti nägid veel paar jooksjat hädas kaaslast, kuid nad ei läinud talle appi. 

Chepot ei saanud küll kuldmedalit ja esikohta, kuid teda ülistati ta kuldse südame eest. Veel sai ta heateo eest 15 000 dollarit (13 350 eurot).

Cheprot võitis Okpekpe jooksu 2016. aastal ja 2018. aastal oli ta teine.

Kaasmaalast aidanud jooksja sõnas hiljem ajakirjanikele: «Mu isa ütles, et kui keegi vajab abi, siis tuleb appi minna. Tuleb aidata. Nii ma tegingi, aitasin hädas olnud kaaslast».

Ta lisas, et jooksmine ei ole sõda, mida tuleb iga hinna eest võita, vaid jooksuvõistluste eesmärgiks on edendada sõprust, ühtsust, asrusaamist ja rahu.

Simon Cheprot aitas kaaslmaalast Kenneth Kipkemoid, kes kümne kilomeetri jooksus enne finišit kokku kukkus

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Jooksu korraldaja Mike Itemuagbor sõnas, et Simon Cheprot näitas, et on tõeline liider ja kangelane, kes on valmis loobuma võidust, et teisi aidata.

Okpekpe võistluse võitis meestest Bahreini jooksja Dawit Fikadu ja naistest Keenia esindaja Sheila Chelangat.