Eurolaulu Raadio

Miks on punane vein kasulik? Aitab ennetada mälukaotust, kaalutõusu ja enneaegset vananemist

Naine klaasi punase veiniga. Pilt on illustreeriv

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Punane vein on olnud sajandeid inimeste toidulaual ja kui seda tarbida mõistlikus koguses, siis on sellel tervisele positiivne mõju.

Toitumisteadlased on pikka aega uurinud, milliseid kasulikke aineid leidub punases veinis ning on ilmnenud, et üks neist ainetest on teistest üle, teatab winetraveler.com.

Punases veinis, punastes veini- ja söögiviinamarjades ja tumedas šokolaadis on tugevatoimelist antioksüdanti resveratrooli, mis aitab ennetada põletikke ja kasvajaid ning on antibakteriaalsete omadustega. 

Naine söömas punaseid viinamarju. Pilt on illustreeriv

FOTO: /SCANPIX

Inimestega tehtud katsed näitasid, et punase veini joomine aitas Alzheimiri tõve all kannatajaid, kelle sümptomid leevensid, kuid ka neid, kellel on kõrgvererõhutõbi. Punases veinis leiduvad ained laiendavad veresooni ja selle tagajärjel vererõhk normaliseerub. Samuti aitab punane vein vähendada halba kolesterooli ja ennetada vähi teket.

Arstid ja terviseteadlased hoiatasid, et punane vein mõjub hästi vaid siis, kui seda tarbida lubatud koguses. Ületarbimine nullib need omadused ja annab vastupidise tulemuse. Liigne alkoholitarbimine tekitab mitmeid haigusi ja kiiremat vananemist.

Punases veinis leiduvad ained, eelkõige resveratrool, mõjutavad ka nahka, hoides selle toonuses ja vistrikest puhtana. 

Punases veinis on veel kasulikku ellaaghapet, mis takistab rasva ladestumist kehas ja ennetab kaalutõusu. Lisaks saab punase veini mõõduka tarbimisega ennetada diabeedi, kõrge vererõhu ja südamehaiguse teket.

Punane vein. Pilt on illustreeriv

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Punase veini joomine vabal ajal ja sündmustel aitab seltskondlik olla, suhelda, uusi sõpru ja äripartnereid leida.  

Toitumisteadlaste sõnul ei aita siiski ainult punasest veinist, vaid tuleb ka tervislikult toituda ja piisavalt treenida, et olla hea tervise juures.

Mis puudutab valget ja roosat veini, siis need ei mõju nii hästi kui punane vein, kuna neis on kasulikke aineid vähem. 

Valge vein. Pilt on illustreeriv

FOTO: Pexels / CC0 Licence