Eesti Muusikaauhinnad 2020

Kit «Jon Snow» Harington põgenes stressi ja alkoholi eest terviskliinikusse

Kit Harington Jon Snowna «Troonide mängu» kaheksandal hooajal

FOTO: CAP/RFS / Image supplied by Capital Pictures/Scanpix

Menusarjas «Troonide mäng» ühte peaosalist, Jon Snowd kehastanud inglise näitleja Kit Harington läks isiklike probleemide tõttu sõltuvusravile.

Entertainment Weekly andmetel on 32-aastane Harington Connecticuti Privé-Swiss tervisekliinikus olnud juba ühe kuu, minnes sinna kui menusarja viimase hooaja kuuest osast oli näidatud kolme. Üks kuu selles kliinikus maksab 120 000 dollarit (106 800 eurot).

Kit Harington Jon Snowna «Troonide mängu» kaheksandal hooajal

FOTO: CAP/RFS / Image supplied by Capital Pictures/Scanpix

«Kit otsustas tervist kosutada, tegeleda isiklike probleemidega ja vabaneda alkoholisõltuvusest. «Troonide mängu» viimane hooaeg oli väga kurnav, sest oli pikk võtteperiood öisel ajal ja külmas ning oli stseene, mis nõudsid üleinimlikke pingutusi, eelkõige Danerys Targaryeni tapmine,» teatas näitleja esindaja.

Kaader «Troonide mängu» kaheksanda hooaja kuuendast osas, milles Jon Snow (Kit Harington) tappis Daenerys Targaryeni (Emilia Clarke) ning lohe viis Daeneryse kaasa

FOTO: CAP/PLF / Supplied by Capital Pictures/Scanpix

Harington vajas juba viimase hooaja tegemisel psühholoogi abi, et tulla toime stressi ja negatiivsete emotsioonidega.

«Connecticuti tervisekliinikus saab ta psühholoogilist nõustamist ja käitumisteraapiat, mis aitab tal negatiivsetest emotsioonidest üle saada ja ennetada sõltuvuste tekkimist,» jätkas esindaja.

Kit Haringtoni abikaasa, «Troonide mängus» Ygritte’i kehastanud Rose Leslie kinnitas, et mees läks ravile.

Rose Leslie ja Kit Harington aprillis 2019 New Yorgis «Troonide mängu» viimase hooaja tutvustamisel

FOTO: MPI99/Capital Pictures / MPI99/Capital Pictures/Scanpix

«Viimane hooaeg mõjus Kitile laastavalt. Ta oli pärast võtete lõppu väga kurnatud ja ta tarbis liigselt alkoholi. Ta tundis, et igapäevased asjad olid kasvanud üle pea ja ta oli muutunud ülitundlikuks,» selgitas Leslie.

Harington ja Leslie abiellusid 2018. aasta suvel Šotimaal.

Sel nädalal avalikustati, et «Troonide mängu» viimase hooaja tegemisest valmis dokumentaalfilm, milles on Haringtoni näha üliemotsionaalselt ja pisaratega reageerimas stsenaariumis olevale, et Jon Snow tapab Daenerys Targaryeni.

Kit Harington kaheksanda hooaja stsenaariumi lugemisel. Tal tulid pisarad silma, kui ta sai teada, et ta tegelane Jon Snow tapab Daenery Targaryeni (Emilia Clarke)

FOTO: Youtube

Haringtonile tulid pisarad silma, kui «Troonide mängu» kaheksanda hooaja kõige viimane stseen sai tehtud ning ta pidas kaasnäitlejatele ja meeskonnale kõne, milles rõhutas, et nad kõik olid kümme aastat tema perekond.

See kõne mõjutas üsna paljusid näitlejaid ja võttemeeskonna liikmeid, kellest osal samuti silmad märjaks läksid.

«Troonide mängu» esimene osa oli HBO eetris 17. aprillil 2011 ja viimane 19. mail 2019.

Arya Stark (Maisie Williams) ja Jon Snow (Kit Harington) «Troonide mängu» kaheksandal hooajal

FOTO: Helen Sloan / AP/Scanpix