Nike

Pildid ja video: USA esileedi näost paistis, et talle ei meeldi sumomaadlus

USA president Donald Trump ja esileedi Melania Trump on neli päeva kestval visiidil Jaapanis, mille käigus nad kohtuvad ka keiser Naruhito ja keisrinna Masakoga.

USA president ja ta kaasa saabusid Jaapanisse 26.mail ning pärast esmaseid kohtumisi suundusid Trumpid  ning neid võõrustav Jaapani peaminister Shinzo Abe ja ta naine Akie Abe Tokyos toimuvaid sumovõistlusi vaatama, teatab afp.com.

Donald ja Melania Trump on visiidil Jaapanis. 26. mail käisid nad vaatamas sumomatši

FOTO: AP/AFP/Scanpix

Meediasse jõudnud fotodelt on näha, et kui Donald Trump nautis sumomaadlust, siis ta naine vaatas sumomaadlejate võistlust ilmega, mis lubab arvata, et see talle ei meeldinud.

Piltidel on näha, et üle proua Trumpi näo käis erinevate emotsioonide kaskaad ja ta üritas end areenist võimalikult kaugele nihutada, surudes end tooli sügavusse.

Jaapani peaministri abikaasa istus USA esileedi kõrval ja elas sportlastele kaasa. Sama tegi ka Jaapani peaminister, kes istus USA presidendi kõrval.

Donald ja Melania Trump on visiidil Jaapanis. 26. mail käisid nad vaatamas sumomatši

FOTO: AP/AFP/Scanpix

Matš, mida Trumpid nägid, võitis 25-aastane Jaapani sumomaadluse tõusev täht Asanoyama.

Võitjale andis võidupokaali üle USA president Trump, kes hiljem sõnas meediale, et Jaapani traditsioonilist sporti oli huvitav vaadata ning esmatutvust tegi ta selle spordialaga aprillis televisiooni vahendusel.

Donald ja Melania Trump on visiidil Jaapanis. 26. mail käisid nad vaatamas sumomatši

FOTO: AP/AFP/Scanpix

President Trump ütles pärast sumomatši vaatamist peaminister Abele, et ta tahtis näha reaalset matši oma silmaga ja ta on esimene USA president, kes on on seda Jaapanis näinud. 

Tokyo sumoareen mahutab 11 000 pealtvaatajat. Sealsetest kohtadest 1000 oli reserveeritud Trumpile, Abele, nende kaaskonnale ja ihukaitsjatele.

Jaapanlased ei jäänud rahule sellega, et Trumpi ja Abe saabumisel matš katkestati, sest see kahandas sportlaste võistlemisinnukust kui pealtvaatajate naudingut.

Pärast matši suundusid Abe ja Trump ning nende naised Jaapani traditsioonilisse restorani lõunasöögile, kus pakuti lahtisel tulel küpsetatud liha, kala ja juurvilju.

Hiljem läks Trump koos Abe ja Jaapani tuntud golgimängija Isao Aokiga golfi mängima. Trump postitas hiljem seal tehtud selfi sotsiaalmeediasse. 

Trumpi ja Abe kohtumisel tuleb jutuks nii USA ja Jaapani kaubandus- ja poliitilised suhted ning maailmapoliitika.